Romantyczna Brugia – średniowieczne miasto w Belgii

Zanim przejdę do opisu głównych atrakcji, wprowadzę Was w klimat miasta, które wywarło na mnie niesamowite wrażenie. Śmiem twierdzić, że spośród wszystkich miejsc dotychczas odwiedzonych w Europie, Brugia jest najpiękniejszym z nich!

Średniowieczny klimat Brugii

Brugię określa się mianem „Flandryjska Wenecja”, co oczywiście ma swoje uzasadnienie, bowiem mnóstwo tam kanałów wodnych, po których pływają gondolami turyści. Natomiast nie ma co porównywać obu miast, gdyż to belgijskie, według mnie, ma do zaoferowania znacznie więcej. Weźmy za przykład przepiękne kamienice, wąskie uliczki, roślinność ( np. bluszcz porastający mury i domy) no i ten średniowieczny klimat zachowany w zabudowie!

W 2000 roku Brugia została wpisana na Światową Listę Dziedzictwa Kulturalnego UNESCO, a jej urokliwe zakątki podziwiać możemy w filmie z Colinem Farrellem „In Bruges”, w polskim tłumaczeniu „Najpierw strzelaj, potem zwiedzaj”. Choć bardzo starałam się zrobić jak najlepsze ujęcia, to i tak uważam, że miasto to najlepiej odwiedzić samemu. Myślę, a nawet jestem pewna, że się nie rozczarujecie 🙂

Brugia jest bardzo romantyczna. Jak to kilka razy stwierdziłam: „sama sobie bym się tam oświadczyła!” 😉 Panowie, jeśli planujecie zejść na kolanko przed tą jedyną, polecam belgijską Wenecję !

To miasto wprowadza w prawdziwy średniowieczny klimat. Jeśli skupić się na architekturze i wsłuchać w stukot końskich kopyt na uliczkach, przez chwilę poczujecie się jak w tamtych czasach!

Jeśli chodzi o Belgów, są oni szalenie mili oraz sympatyczni, czego się w ogóle nie spodziewałam.. Myślałam, że będą przypominać swoich sąsiadów- Francuzów. Tymczasem zaskoczyli mnie swoją otwartością oraz znakomitą znajomością języka angielskiego. Super!

Przypuszczam, że Brugia musi mieć fajny klimat również zimą! Chciałabym się kiedyś o tym przekonać…

W kolejnej notatce wymienię atrakcje miasta, które warto zobaczyć. Zapraszam już wkrótce 🙂

 

3 Comments

 1. motowłóczykij

  To prawda , Brugia jest bardzo ładnym miejscem . Byłem tam kilka razy i za każdym razem byłem zachwycony .
  Ulice penetrowałem rowerem i mam chyba wszystkie ścieżki ”obcykane” 🙂 . Denerwujący jest natomiast tłum ,ale cóż , każdy chce zwiedzać…
  Bez wahania mogę polecić to miasteczko do zwiedzania , na prawdę warto .
  Pozdrawiam !

  Reply

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *