Ateny atrakcje – zwiedzanie stolicy Grecji w weekend

Pod koniec stycznia odbyłam weekendową wyprawę do stolicy Grecji, tym samym rozpoczynając mój tegoroczny (2020) sezon podróżniczy. Podczas pobytu w Atenach miałam przepiękną, słoneczną pogodę, a temperatura sięgała niemal 20C! Co więcej, w tak krótkim czasie udało mi się zobaczyć całkiem sporo ciekawych miejsc. Dlatego też w niniejszym poście chciałabym zaprezentować Wam jak zwiedzić Ateny w 2 dni, przez weekend, a mianowicie: jak rozplanować odwiedzanie atrakcji, gdzie nocować i zjeść. Zapraszam!

Ateny atrakcje - co zobaczyć w 1 dzień

Ateny atrakcje – co zobaczyć dzień 1

Zanim przejdę do wymienienia atrakcji wartych odwiedzenia, wspomnę, że wyjazd do Aten w zimie to strzał w dziesiątkę! Po pierwsze jest w miarę ciepło, po drugie nie ma zbyt wielu turystów, a po trzecie ceny wstępów do atrakcji są o połowę tańsze! Co więcej, ja jeszcze miałam o tyle szczęście, że trafiłam na pierwszą niedzielę miesiąca, dzięki czemu mogłam wejść do muzeów za darmo!

Ateny atrakcje - co zobaczyć dzień 1

Wzgórze Akropol

Najważniejsze miejsce w Atenach, w którym zobaczycie m.in.:

  • Teatr Dionizosa
  • Odeon Heroda Attyka
  • Erechtejon
  • Parteon

Wzgórze Akropol

Wzgórze Akropol

Wzgórze Akropol

Forum Rzymskie w Atenach

Jest to starożytny rynek w Atenach, w którym niegdyś tętnił handel oraz życie towarzyskie. Warto wspomnieć, że do forum przylegają dwie budowle wzniesione za czasów rzymskich, a mianowicie Wieża Wiatrów oraz biblioteka ufundowana przez cesarza Hadriana.

Wzgórze Filopapos

Wzgórze Lycabettus

To miejsce polecam przede wszystkim na podwieczorek, czyli na zachód słońca, który mnie osobiście odebrał mowę. Zresztą, zobaczcie poniżej jakie piękne ujęcia udało mi się zrobić.

Wzgórze Lycabettus Ateny

Wzgórze Lycabettus Ateny

Wzgórze Lycabettus Ateny

Wzgórze Lycabettus Ateny

Wzgórze Lycabettus Ateny

Jak zwiedzić Ateny w 2 dni – dzień 2

Monastiraki

Jest to plac znajdujący się w samym sercu Starego Miasta, a wyróżniają go nie tylko liczne butiki i sklepy z pamiątkami, ale także pchli targ.

Kościół Panagia Kapnikarea

Jedna z najstarszych świątyń w Atenach, wybudowana w stylu bizantyjskim.

Plaka

Historyczna część Aten, u podnóża Akropolu, którą zdobią XVIII wieczne kamienice, wąskie uliczki i usiane na każdym rogu urocze kawiarnie. Niewątpliwie przyjemne miejsce do wybrania się na poranną kawę – uwaga, im wcześniej, tym lepiej!

Anafiotika

Niewątpliwie, jest to miejsce, które należy odwiedzić podczas pobytu w Atenach. Dlaczego? Chociażby dlatego, że klimat tej dzielnicy kojarzy się z bajeczną grecką wyspą, niż tekturową stolicą. Zresztą, skojarzenie to nie jest bezpodstawne, bowiem pierwszymi mieszkańcami tego uroczego miejsca byli robotnicy z wyspy Anafi.

Grób nieznanego żołnierza w Atenach i zmiana warty

Jedną z największych atrakcji turystycznych w Atenach jest zmiana warty przed grobem nieznanego żołnierza, w związku z czym postanowiłam przekonać się o tym na własne oczy. Przyznam, że widowisko nie było jakieś szczególne dopóty, dopóki nie pojawił się trzeci żołnierz. Otóż jego zadaniem było poprawienie stroju oraz postawy obu wartowników. Przyznam, że wyglądało to dość… abstrakcyjnie.

Ateny na weekend – informacje praktyczne

Długość pobytu w Atenach

Do Aten poleciałam na weekend.

Lot do Aten

Najpierw jechałam autem z Łodzi na lotnisko Modlin (namiar na parking przy lotnisku – ParkVia), a z Modlina do Aten dostałam się liniami Ryanair.

Nocleg w Atenach

Gdzie zjeść w Atenach

Little Kook Ateny

Jak poruszać się po Atenach?

Z lotniska w Atenach odebrała mnie wcześniej umówiona taksówka (zamówiona przez portal booking.com). Natomiast po stolicy Grecji poruszałam się metrem (bilet normalny, całodobowy 4,5€).

Jak Wam się podoba taki plan weekendowej wycieczki do Aten? 🙂

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *