Barcelona (nie)odkryta

Nie odkryłam tego miejsca jak należy. Barcelona , bo o niej mowa, to miasto, któremu z pewnością trzeba poświęcić więcej czasu niż jednodniową wycieczkę. Ale do rzeczy…

ZWIEDZANIE

Podróż do Barcelony była spontaniczną decyzją – po prostu zostało jedno wolne miejsce w autokarze z turystami z Lloret de Mar i wykorzystałam tę możliwość. Nie byłam do końca zadowolona z wycieczki, gdyż popędzano nas, a większość atrakcji obserwowaliśmy przez okna autokaru.

Pierwszym punktem podróży była słynna Sagrada Familia– secesyjny kościół wybudowany przez popularnego architekta- Antoniego Gaudi. Budowla do dziś nie został ukończona i mówi się, że kiedy to się stanie, nastąpi koniec świata 😉 Jak już wspomniałam wcześniej, nie miałam okazji być w środku, a z zewnątrz ciężko było w pełni zachwycić się tą sakralną świątynią, gdyż w większej części została pokryta rusztowaniami oraz zwojami ochronnych materiałów. Na pewno to, co czyni ten obiekt niezwykłym to z pewnością jego wielkość oraz wyjątkowy styl.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Kolejnym miejscem, które zobaczyłam to Park Guell – malowniczy ogród z elementami różnokolorowych potłuczonych płytek ceramicznych, również zaprojektowany (lecz nieukończony) przez Gaudiego. To było pierwsze miejsce, gdzie zobaczyłam wolno żyjące papugi 🙂

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

DSC05096

DSC05107

Czas wolny poświęciłam na spacery wokół punktu głównego Barcelony – kolumny Krzysztofa Kolumba. Nie oddalałam się zbytnio od centrum- zaglądałam do pobliskich uliczek, kręciłam się po deptaku..

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Zabrano nas również na Żydowskie Wzgórze (Montjuïc ), skąd mieliśmy dobry widok na panoramę Barcelony.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

DSC05109

A ostatnią atrakcją dnia był  przepiękny pokaz fontann multimedialnych. Coś niesamowitego, pięknego i wzruszającego w jednym. Z pewnością to, co zapamiętam do końca życia.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Myślę, że kiedyś, w przyszłości, wrócę do tego miasta, by przyjrzeć mu się lepiej, zobaczyć to, czego nie mogłam/nie miałam czasu i zrobić lepsze zdjęcia na pamiątkę 🙂 Często słyszę, że Barcelona jest jednym z miejsc, które urzekły turystów- być może czegoś jeszcze nie odkryłam, być może nie skupiłam się na pięknie tego miasta, a może po prostu nie mam takiego gustu jak większość 🙂 A Wy, co byście polecili, żeby zwiedzić w Barcelonie?

4 Comments

 1. Barcelona jest fantastyczna i wciąga. Mnie tak zauroczyła, że już dwa lata z rzędu byłam tam w okresie listopadowego długiego weekendu i zastanawiam się, czy nie lecieć i w tym roku. Jeden dzień to zdecydowanie za mało żeby poczuć klimat tego miasta. Polecam wypad na 3 dni. A u mnie znajdziesz informację o tym co jeszcze warto tam zobaczyć. 😉
  Pozdrawiam.

  Reply
 2. Uwielbiam Barcelonę. Po Montjuic mogłabym chodzić godzinami. Uwielbiam też rozciągający się na wzgórzu… cmentarz. 😉

  Kocham twórczość Gaudiego, więc dla mnie zwiedzanie Sagrady, Casa Battlo czy La Pedrery było obowiązkowe. A najpiękniejszy widok na miasto jest z Turo de la Rovira (panorama 360 stopni). Lubię błądzić uliczkami dzielnicy La Ribera oraz Barri Gotic. Mam nadzieję kiedyś powłóczyć się uliczkami dzielnicy Raval.

  Reply
  1. Voyaga Author

   Zdecydowanie, musze tam pojechać raz jeszcze i zwiedzić wszystko na spokojnie, a przede wszystkim pobyc tam co najmniej kilka dni 🙂 Pozdrawiam serdecznie!

   Reply

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *