Brugia na weekend. Co warto zobaczyć

Brugia na weekend to doskonały pomysł na wyjazd dla wszystkich osób, które szukają klimatycznego, romantycznego i obfitującego w liczne atrakcje miasta w Europie. To belgijskie miasto, znajdujące się w północno-zachodniej części kraju, a określa się je mianem Flandryjskiej Wenecji. Zresztą niebezpodstawnie, bowiem w Brugii jest wiele kanałów wodnych, po których można odbyć rejs gondolą. Natomiast nie ma co porównywać obu miast do siebie, gdyż każde z nich różni się i jest wyjątkowe na swój sposób. Zapraszam na post!

Flandryjska Wenecja jest bardzo romantyczna, i to tak bardzo romantyczna, że (jak to stwierdziłam w swoich myślach) : „sama sobie bym się tam oświadczyła!” 😉 .

Brugia na weekend – co warto wiedzieć

Średniowieczna zabudowa

Brugia to najdoskonalej zachowane miasto średniowieczne w zachodniej Europie. Co więcej, w 2000 roku została wpisana na Światową Listę Dziedzictwa Kulturalnego UNESCO, a jej urokliwe zakątki podziwiać możemy w filmie z Colinem Farrellem „In Bruges” (w polskim tłumaczeniu „Najpierw strzelaj, potem zwiedzaj”).

Miasto na wodzie

Brugia przypomina trochę Amsterdam oraz Wenecję, a to właśnie za sprawą kanałów wodnych oraz pływających po nich gondolach.

Co warto zobaczyć w Brugii? 

Wieża Beffroi

Znajduje się na dziedzińcu Starówki i jest doskonałym miejscem, z którego można zobaczyć panoramę miasta.

Koeleweimolen, czyli Stary Wiatrak

Grote Mark

Rynek główny to serce miasta, i to właśnie tam znajduje się większość atrakcji Brugii. Ponadto, mnóstwo tam restauracji, kawiarni oraz sklepów z pamiątkami i słynnymi, belgijskimi czekoladkami.

Beginaż

To miejsce powstało w 1245 roku. Niegdyś beginaż zamieszkiwały beginki, czyli religijne kobiety, natomiast obecnie jest to kompleks prowadzony przez Benedyktynów.

Jezioro miłości

A ściśle mówiąc szeroki kanał, wokół którego roi się od łabędzi i kaczek. W każdym razie, zbiornik znajduje się nieopodal beginażu, pośród wielkich klombów.

Most św. Bonifacego

Niezwykle urocza lokalizacja, która z miejsca skradła moje serce i poruszyła wyobraźnię. Wspomnę, że w to miejsce najlepiej wybrać się bardzo wcześnie rano lub bardzo późno, czyli około godziny 20.00, żeby ominąć rzesze turystów.

Rozenhoedkaai

Najbardziej rozpoznawalne i fotografowane miejsce w Brugii, czyli drzewo rosnące nad kanałem.

Brugia na weekend – informacje praktyczne

Jak długo przebywałam w Brugii?

Od piątku do niedzieli.

Jak dostałam się do Brugii?

Najpierw leciałam linią Wizzair z Warszawy do Brukseli. Następnie ze stolicy Belgii do Brugii dostałam się pociągiem odjeżdżającym prosto z lotniska.

PRZYDATNE INFORMACJE

 1. Waluta Euro – Brugia jest bardzo droga! Np.: zestaw panini+cola+gofr kosztuje 10 euro, za kawę zapłacimy około 4 euro.
 2. Bilety na autokar kupujcie odpowiednio wcześniej, bo u kierowcy zapłacicie 20 euro w jedną stronę ! Lepszym i szybszym rozwiązaniem, wg. mnie, jest pociąg oraz karta na kilka przejazdów dla dwóch osób za 77 euro (po 5 przejazdów na głowę).
 3. Językiem urzędowym w Belgii jest język francuski, ale bez problemu dogadacie się po angielsku.
 4. Belgowie są przemili i chętnie pomagają.
 5. Stołujcie się poza centrum.
 6. W Brugii warto spędzić co najmniej 2 dni, żeby w pełni i niespiesznie nacieszyć się atmosferą tego średniowiecznego miasta.

CO WARTO ZROBIĆ BĘDĄC W BRUGII?

 1. Spróbować piwa, frytek, gofrów i czekoladek 🙂
 2. Popłynąć w rejs kanałami (8 euro)
 3. Zobaczyć miasto nocą!
 4. Założyć kłódkę na któryś z mostków
 5. Oświadczyć się ukochanej/ukochanemu 🙂
 6. Napawać się atmosferą przy moście św. Bonifacego późnym wieczorem
 7. Urządzić piknik pod wiatrakami.

I jak Wam się podoba Brugia na weekend – spis atrakcji oraz informacje praktyczne, skorzystacie? Mam nadzieję, że tak, i że przy okazji również odwiedzicie Brukselę oraz Antwerpię.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *