Ciekawe miejsca w Austrii – moja majówka 2018

To była moja trzecia wizyta w tym kraju, ale pierwsza przez pryzmat ilości spędzonego czasu oraz intensywności zwiedzania. Bo tym razem nie poprzestałam tylko na podziwianiu Wiedniu- otóż byłam także w innych miejscowościach. Zatem jakie ciekawe miejsca w Austrii widziałam?

Dotąd ten kraj głównie kojarzył mi się ze sportami zimowymi oraz z Elżbietą Bawarską. Tej wiosny postanowiłam zgłębić moją wiedzę i pojechać do Austrii, aby przekonać się, co ciekawego ma do zaoferowania nieznane mi bliżej państwo. I okazało się, że wiele!

Plan zwiedzania

Zanim udałam się w podróż do Austrii, miałam już gotowy plan wycieczki, jednak będąc na miejscu nie trzymałam się go aż tak mocno.  Dobrze jest czasem pozostawić miejsce na spontaniczność. Ja dzięki temu miałam okazję zobaczyć kilka niezwykłych lokalizacji, a także nocować w klimatycznych obiektach (choć ciężko było znaleźć jakikolwiek wolny w tamtym okresie). Poniżej przedstawiam Wam moją listę najciekawszych miejsc w Austrii. Niektórym z nich poświęcę osobny post, dlatego też w tej notatce nie będę zbyt wylewna 😉 .

Ciekawe miejsca w Austrii

Wiedeń

O stolicy pisałam już na blogu w kontekście „Co warto zobaczyć w Wiedniu” i tam też Was odsyłam.  Oczywiście, lista polecanych miejsc wzbogaci się, ale o tym napiszę innym razem. Mogę tylko dodać, że różnica w zwiedzaniu Wiednia jesienią a wiosną jest szalenie ogromna. Ja, trafiając tym razem na znakomitą pogodę, bardzo dużo czasu spędziłam na zewnątrz, delektując się pięknem tego austriackiego miasta.

Salzburg

Bardzo podobał mi się dzień spędzony w wiosennym Salzburgu. Wspaniale było spacerować nad rzeką Salzą, nad którą kwitły kasztany. Więcej o tym mieście napiszę w osobnym poście już wkrótce.

Hallstatt

Ujął mnie także eteryczny Hallstatt, którego niesamowite pejzaże przeniosły mnie jakby do innej rzeczywistości- świata baśni i magii. To miasto również doczeka się osobnej notatki.

Park Seisenbergklamm

Natomiast w Seisenbergklamm wróciły wspomnienia z wycieczki do Błędnych Skał oraz Skalnego Miasta w Adrspach, a to za sprawą podobnej scenerii, czyli ogromnych skał pomiędzy którymi znajdują się wąskie przejścia.

Eisenstadt

Mała, aczkolwiek śliczna mieścina, której perełką jest pałac Esterhazy.

Zamek Liechtenstein

Niestety, dotarłam za późno, aby zwiedzić zamek od środka, ale sam spacer wokół warowni, pośród gęstej zieleni zrekompensował mi tę stratę.

Zamek Kreuzenstein

Z kolei ten obiekt odwiedziłam ostatniego dnia, w drodze powrotnej do Polski. Niestety, również nie załapałam się na zwiedzanie (trzeba trafić na odpowiednią porę, bo po wnętrzach oprowadza przewodnik).

Zamek Finstergrün

Kolejny niezwykły obiekt, którego komnat również nie zobaczyłam, ale przynajmniej dostałam się na dziedziniec. Bardzo przypadł mi do gustu ten zamek. Pomimo, że był rekonstruowany i mieścił się w nim hotel, budynek zachował w sobie ducha przeszłości i surowy klimat zamierzchłych czasów. Naprawdę niesamowite miejsce. Polecam!!!

Wycieczka fakultatywna – Orle Gniazdo 

Jeśli będziecie w Salzburgu, to koniecznie wybierzcie się na wycieczkę do Niemiec, do Orlego Gniazda- górskiej rezydencji Hitlera, której ozdobą jest złota winda. Podobno warto. UWAGA! Obiekt jest czynny sezonowo, dlatego zaglądajcie na stronę siedziby.

I jak podoba się Wam moje zestawienie najciekawszych miejsc? Byliście w którymś z nich? A może macie swoje austriackie miejscówki do polecenia? Podzielcie się!

4 Comments

  1. motowłóczykij

    Dla mnie Austria jest godna polecenia w każdym jej calu . Tam nawet śmieci (jeśli już są ) jakoś lepiej wyglądają 😉 . W planach miałem zajechać do Hallstatt , pojeździć kilka dni po Alpach i napawać się widokami , podążyć do Villach , potem na Słowenię. Niestety nie udało mi się wyruszyć 🙁 .
    Pozdrawiam!

    Reply

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *