Co warto zobaczyć w Berlinie – Berlin na weekend

Berlin to stolica a zarazem największa aglomeracja Niemiec. Co więcej, jest to drugie miasto w Unii Europejskiej pod względem liczby mieszkańców, zaraz po Londynie. Niedawno odbyłam podróż do stolicy Niemiec, w związku z czym chciałabym podzielić się z Wami tym, co warto zobaczyć w Berlinie w weekend. Dodam, że plan zwiedzania podzieliłam na 2 dni oraz dodałam informacje praktyczne. Zapraszam!

Co warto zobaczyć w Berlinie – dzień 1

Kościół Pamięci Cesarza Wilhelma

Kościół powstał w 1895 roku na cześć Wilhelma I, dziadka cesarza Wilhelma II ówcześnie panującego w Niemczech. Jednakże, w skutek bombardowań w 1943, a następnie w 1945, świątynia została niemal całkowicie zrujnowana. Jedyne co pozostało, to wieża, którą widzicie na poniższym zdjęciu.

Pomnik Holokaustu

Forma obiektu przypominającego żydowski cmentarz w samym centrum Berlina to pomnik pamięci ofiar, które zginęły podczas holokaustu.

Reichstag

Neorenesansowy budynek pełniący funkcję parlamentu Rzeszy, w którym co 5 lat odbywają się zgromadzenia mające na celu wybory prezydenta Niemiec.

Katedra berlińska

Ta ewangelicka katedra to połączenie stylu renesansowego z barokowym, a znajduje się ona na wyspie muzeów, w dzielnicy Mitte.

Brama Brandenburska

Najbardziej charakterystyczny punkt miasta, a zarazem zabytek pochodzący z 1791 roku. Warto dodać, że Brama Brandenburska jest symbolem Pokoju i Wolności.

Co warto zobaczyć w Berlinie – dzień 2

Mur Berliński

Mur berliński, niegdyś nazywany antyfaszystowskim wałem ochronnym, był konstrukcją, a równocześnie symbolem podziału Europy i Świata w latach 1961-1989. Obecnie zachował się jedynie fragment muru, na którym powstały liczne obrazy oraz grafitti o najróżniejszych przesłaniach.

Most Oberbaum

Bardzo ciekawa konstrukcja, która łączy dzielnicę Friedrichshain z Kreuzberg.

Kreuzberg

Wjątkowe miejsce Berlina, które zaciekawia swoją nietuzinkowością, klimatem oraz przebywającymi w nim ludźmi. To dzielnica, na której znajduje się mnóstwo ciekawych knajp, pubów, restauracji oraz klubów.

Informacje praktyczne

Jak długo przebywałam w Berlinie?

Do Berlina pojechałam na weekend- wyruszyłam w piątek, jechałam całą noc, a na miejscu byłam w sobotę rano. Natomiast w drogę powrotną wyruszyłam w niedzielę, popołudniu.

Jak dostałam się do Berlina?

Do Berlina dostałam się Flixbusem z Łodzi.

Gdzie nocowałam w Berlinie?

1 nocleg w H+ Hotel Berlin Mitte.

Gdzie się stołowałam w Berlinie?

  • Bonfini – bardzo dobra włoska restauracja, która znajduje się nieopodal hotelu, w którym nocowałam.
  • Alexanderplatz – tam, w pierwszym lepszym foodtrucku kupiłam popularny niemiecki przysmak, czyli currywurst.

Jak się poruszałam po Berlinie?

Metrem – wykupiłam całodniowy bilet.

4 Comments

  1. Obecnie eksploruję zachodnie Niemcy, ale stolica kraju jest także w moich planach. Dzięki Twoim zdjęciom widzę, że całkiem sporo tam street artu oraz ciekawych turystycznie miejsc. Trzeba będzie chyba zacząć nieco intensywniej myśleć na temat tego miasta 🙂

    Reply

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *