Czerwony Kanion na pustyni Nagew

Przebywając w Ejlacie warto wybrać się na wycieczkę m.in.: na pustynię Nagew, której główną atrakcją jest niesamowity Czerwony Kanion .

Wycieczka na Czerwony Kanion

W okolice Czerwonego Kanionu można dojechać autobusem, jednak ja, wraz z grupką osób, dotarłam tam wypożyczonym samochodem. Tego samego dnia odwiedziliśmy również Timna Park, o którym napiszę w kolejnym poście.

Tymczasem pozostając w temacie perełki pustyni Nagew…

Wstęp na teren jest bezpłatny. Od parkingu samochodowego do Red Canyon jest niedaleko, niemniej zanim tam ruszycie, warto zaopatrzeć się w butelkę wody, ponieważ na pustyni panuje niemiłosierny upał. Dobrze też założyć buty trekkingowe, ze względu na kamienie oraz drabinki, po których czasem trzeba będzie się wspiąć lub zejść. Polecam rówież pamiętać o nakryciu głowy. Piszę to, bo sama nie byłam odpowiednio przygotowana na tę wycieczkę 😉 .

To był mój pierwszy raz na pustyni, co mnie bardzo ekscytowało! Szłam szurając sandałami po piachu i obserwując unoszący się czerwony kurz. Chwilami miewałam wrażenie, że oto wylądowałam na Marsie!

Kiedy wreszcie ujrzałam kanion, poczułam jakbym znalazła się w Arizonie, która do tej pory jako jedyna kojarzyła mi się z niniejszym widokiem:

Warto przy okazji wspomnieć, że zarówno Czerwony Kanion na pustyni Nagew, jak i Kanion Antylopy w USA, powstały w wyniku tak zwanych błyskawicznych powodzi, które z łatwością drążą tunele w tworach piaskowych.

Przebywając w kanionie pamiętajcie, by patrzeć nie tylko przed siebie czy pod nogi, ale także zadzierać wysoko głowę. Pięknie wyglądają promienie słóńca wpadające przez szczeliny między skałami.

Muszę przyznać, że Czerwony Kanion wywarł na mnie ogromne wrażenie! Od kiedy pamiętam, zawsze ciągnęło mnie do takich pustynnych klimatów. Wkrótce pokażę Wam filmik, w którym starałam się uchwycić atmosferę oraz piękno m.in.: tego cudownego obszaru.

Tutaj kończymy wycieczkę po Czerwonym Kanionie i jedziemy do Timna Park. Ahoj przygodo! 🙂

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *