Romantyczne Drezno – nocna odsłona stolicy Saksonii

Nocny spacer po najpiękniejszym mieście Saksonii jest czymś, co trzeba koniecznie zrobić! Drezno o zmierzchu nabiera niezwykłej magii i sprzyja romantycznym schadzkom nad rzeką Łabą.

Trochę się naczekałam na włączenie latarni. Wędrowałam tu i ówdzie, niecierpliwie spoglądając na zegarek. Nie wiedziałam, o której rozbłysną światła. Po prostu było już późno, a droga powrotna trochę zajmowała… W końcu wybiła 20:40 i nieśmiało zamigotały lampy. „Hurra!” krzyknęłam w duchu łapiąc za aparat.

Drezno nocą

Nocny klimat Drezna skojarzył mi się z Paryżem. Uważam, że jest tu równie romantycznie co w stolicy Francji, więc śmiało można przyjeżdżać na weekendowe randki, a nawet zaręczyny ;-). Znacie może kogoś, kto oświadczył się swojej drugiej połówce w tym miejscu?

Na ulicach rozbrzmiewa gwar ulicznych przechodniów, a zapachy dobiegające z pobliskich restauracji stają się intensywniejsze. Czemu by nie usiąść w którejś z knajp nad Łabą i z kieliszkiem wina napawać wzrok pięknem Drezna? A wszystko to w akompaniamencie ulicznych grajków.

Chciałabym jeszcze wrócić do Drezna, by na spokojnie zobaczyć inne atrakcje. Tym razem lepiej bym się przyszykowała do tej podróży, by mieć pewność, że niczego nie pominę.

Tu się kończy wycieczka do Niemiec- teraz znowu wrócimy na ziemie polskie 🙂 Zapraszam!

 

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *