Ejlat atrakcje – co warto zobaczyć w 3 dni

Marzec to miesiąc, w którym chętnie uciekam choćby na kilka dni do miejsca, w którym jest ciepło, żeby wygrzać kości. Dlatego też nie inaczej było w 2018, kiedy spontanicznie podjęłam decyzję o kupnie biletów do Izraela na dzień przed wylotem! W związku z tym dziś chciałabym zaprezentować Wam Ejlat i okolice, czyli co warto zobaczyć w izraelskim kurorcie położnym nad Morzem Czerwonym. Zapraszam!

Ejlat atrakcje, czyli co warto zobaczyć

Ejlat – najbardziej słoneczny kurort w Izraelu

To miasto położone nad Morzem Czerwonym, na granicy z Egiptem oraz Jordanią. W kurorcie, jak i jego okolicy, nie brakuje rozrywek – od plaż, restauracji i klubów po Parki Krajobrazowe.

Dolphin Reef

Jest to wyjątkowa plaża, bowiem można tam obserwować wolno żyjące delfiny. Ale… Mimo, że na ulotkach oraz reklamach przeczytamy o możliwości pływania z tymi morskimi ssakami, to muszę Was rozczarować (a obrońców praw zwierząt uspokoić). Otóż nie jest do końca tak, jak obiecują. Niemniej to naprawdę bardzo ładne miejsce, które warto odwiedzić.

Czerwony Kanion w Ejlacie

Imponująca formacja skalna znajdująca się na pustyni Nagew. Więcej o Czerwonym Kanionie przeczytacie tu.

Timna Park

Pustynia Nagew, oprócz cudownego Czerwonego Kanionu, kryje jeszcze jedną, niesamowitą perełkę zwaną Timna Park. Otóż ten pustynny park krajobrazowy znajduje się 25 kilometrów na północ od Ejlatu, a zajmuje obszar 15 000 akrów! Ponadto, miejsce przyciąga nie tylko ze względu na twory Matki Natury, ale również za sprawą pozostałości z okresu starożytnego imperium Egiptu.

Ejlat – co warto wiedzieć, informacje praktyczne

Długość pobytu

Do Izraela poleciałam na przedłużony weekend, w marcu.

Dojazd i lot

Najpierw jechałam autem z Łodzi do Katowic, a stamtąd do Ejlatu dostałam się liniami Wizzair.

Noclegi:

Jak się poruszałam po Ejlacie o okolicy?

Wypożyczonym autem.

I jak podoba Wam się Ejlat i okolice? Czy wybralibyście się w tamte rejony? Poniżej załączam filmik mojego autorstwa, enjoy 🙂 :

Summary
Article Name
Ejlat atrakcje - co warto zobaczyć w 3 dni
Description
Chciałabym zaprezentować Wam Ejlat i okolice, czyli co warto zobaczyć w izraelskim kurorcie położnym nad Morzem Czerwonym. Zapraszam!
Author

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *