Hotel Bursztynowy Pałac w Strzekęcinie

Miałam już przyjemność spać na zamku, więc przyszła pora na pałac 🙂 W związku z tym chciałabym zaprezentować Wam hotel Bursztynowy Pałac, w którym spędziłam pewien sierpniowy weekend. Zapraszam na relację!

Hotel Bursztynowy Pałac

Obiekt znajduje się w województwie zachodniopomorskim, w miejscowości Strzekęcino, około 50 km od Kołobrzegu.

Historia pałacu sięga mniej więcej XVII wieku, kiedy to rezydencja należała do rodzin von Volde, a Strzekęcino było osadą rolniczą, o czym możemy poczytać na stronie obiektu.

Obecnie Pałac pełni funkcję ekskluzywnego hotelu, w którym znajduje się 62 pokoi dwuosobowych, w tym 5 apartamentów. Wnętrza obiektu są bardzo klimatyczne, i już po przekroczeniu progu możemy poczuć się, jakbyśmy cofnęli się w czasie.

Jednakże, największą dumą hotelu jest restauracja Sala Kryształowa, w której skosztować możemy naprawdę wyszukanych dań (n.: kark z dzika)!

Ogród

Hotel Bursztynowy Pałac znajduje się na ogromnym terenie parkowym wraz ze stawem.

Rozrywka na terenie hotelu

W tej przepięknej rezydencji, oprócz klimatycznego noclegu czy wyśmienitej kuchni, można także skorzystać z takich rozrywek jak: billard, siłownia, kort tenisowy, basen, a nawet SPA!

Atrakcje w pobliżu hotelu Bursztynowy Pałac

Kamienne Kręgi w Grzybnicy

20 km na południe od Koszalina, w Rezerwacie w Grzybnicy, znajdują się Kamienne Kręgi z I/III w n.e. Według archeologów są to miejsca pochówku Gotów.
Kamienne kręgi są nie tylko licznie odwiedzane przez turystów, ale również przez zaintrygowanych radiestetów. Otóż według ich badań okazuje się, że miejsce posiada niezwykłą energetyczną moc, a jeden z kamieni, bez względu na pogodę czy porę roku, zawsze jest ciepły. Co więcej, radiestaci twierdzą, że kamienny krąg w Grzybnicy jest odzwierciedleniem gwiazdozbioru Oriona.

Wrzosowisko

Warto dodać, że w tym samym miejscu, w którym znajduje się Rezerwat Archeologiczny Kamiennie Kręgi, jest również ogromne pole wrzosowisk, które cudownie rozkwitają już od końca sierpnia.

Wrzosowisko możecie zobaczyć rówież w województwie mazowieckim, we wsi Mostówka, nieopodal Wyszkowa.

Polecane plaże i restauracje niedaleko Strzekęcina

Podczas mojego pobytu w Strzekęcinie odwiedziłam dwie plaże, a poniżej moja opinia:

Plaża w Chłopach

Wąska, szara, i dość zaludniona.

Na rybkę polecam wybrać się do:

Plaża w Łazach

Szeroka i kameralna plaża.

Najlepsza i najświeższą rybkę zjecie w:

I jak Wam się podoba Hotel Bursztynowy Pałac? Spędzilibyście weekend w takim miejscu? Ja bym tam z chęcią wróciła 🙂

One Comment

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *