Co warto zobaczyć nad Jeziorem Garda – atrakcje oraz informacje praktyczne

Specjalnie dla Was przygotowałam notatkę o tym, co warto zobaczyć nad Jeziorem Garda, zapraszam!

Jezioro Garda znajduje się w północnej części Włoch, w połowie drogi pomiędzy Mediolanem a Wenecją. Co więcej, jest to najgłębszy a zarazem największy zbiornik wodny we Włoszech. Dodatkowo, dopełnieniem jego cudownego krajobrazu są malownicze Alpy, rozciągnięte niemalże wokół całego jeziora, którego całkowita długość wynosi ok. 55 km. Całość robi ogromne wrażenie!

Co warto zobaczyć nad Jeziorem Garda

Assenza

Jest to maleńkie i spokojne miasteczko ulokowane nad samym jeziorem Garda, które było moją bazą wypadową.

Canale di Tenno

Ta urocza wioska o średniowiecznej architekturze pochodzi z 1211 i jest wyjątkowym miejscem pod względem charakteru oraz zabudowy.

Paco Grotta Cascatta Varone

To kompleks grot skalnych, w których znajdują się wodospady. Warto wspomnieć, że podobno miejscem tym zauroczył się sam Owidiusz!

Riva del Garda

To niewątpliwie najpopularniejszy, a zarazem najbardziej malowniczy kurort w północnej części jeziora. Na specjalną uwagę zasługuje znajdująca się w tym mieście restauracja, o której wspominam w dalszej części notatki.

Lazise

Tak zwana Wenecja Gardy. Jest to bardzo urokliwe miasteczko, którego perełkami są m.in.: zamek pochodzący z IX wieku oraz nadbrzeżna promenada z głównym placem Piazza V. Emanuele.

Torbole

Miasteczko charakteryzują urocze, kolorowe kamieniczki ulokowane nad samą Gardą.

Pergolese

Na tę plantację winogron trafiłam przypadkiem, ale cieszę się, bo widoki stamtąd zapierały dech w piersi!

Co warto zobaczyć w okolicach Jeziora Garda

Bergamo

To miasto jest przedsionkiem północnych Włoch i kryje w sobie wiele ciekawych atrakcji turystycznych, o których poczytacie w tym poście.

Werona

Kto z nas nie słyszał nieszczęśliwej historii dwojga kochanków z Werony- Romea i Julii? Wszakże ten dramat napisany przez znanego nam szerzej Williama Szekspira, który to… nigdy w tym mieście nie był! O ile dzieje miłości młodzieńców zostały zmyślone, o tyle rody Capuletich oraz Motecchich istniały naprawdę! Co roku do tego miasta, położonego w północno-wschodniej części Włoch, przybywa ok. 3 milionów turystów uznając je za jedno z najromantyczniejszych i najpiękniejszych. Z pewnością coś w tym musi być, ponieważ Werona znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Informacje praktyczne

Ofertę podróży nad jezioro Garda (dla 4 osób) znalazłam kilka tygodni wcześniej, na portalu Wakacyjni Piraci. Cena-500zł od osoby-obejmowała następujące rzeczy:

-przelot liniami Wizzair (Warszawa-Bergamo),

-transfer (wypożyczony samochód z lotniska na 4 doby),

-4 doby w hotelu nad samym jeziorem, w miejscowości Assenza.

Podróż odbyła się na początku października, a o tej porze roku temperatura sięgała ok. 23C w ciągu dnia, zaś wieczorem spadała do mniej więcej 10C.

Gdzie nocowałam?

Spałam w Atlantide Villaggio Albergo.

Gdzie się stołowałam?

Assenza

  • Pizzeria Ristorante Marianna

Riva del Garda

I jak Wam się podoba spis ciekawych miejsc oraz polecane restauracje? Koniecznie dajcie znać!

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *