Co warto zobaczyć nad Jeziorem Garda – jesień we Włoszech

Specjalnie dla Was przygotowałam notatkę o tym, co warto zobaczyć nad Jeziorem Garda, zapraszam!

Co warto zobaczyć nad Jeziorem Garda

Assenza

Jest to maleńkie i spokojne miasteczko ulokowane nad samym jeziorem Garda, w którym zatrzymałam się na nocleg.

Canale di Tenno

Ta urocza wioska o średniowiecznej architekturze pochodzi z 1211 i jest wyjątkowym miejscem, o którym więcej informacji znajdziecie tu.

Paco Grotta Cascatta Varone

To kompleks grot skalnych, w których znajdują się wodospady. Warto wspomnieć, że podobno miejscem tym zauroczył się sam Owidiusz! O wodospadach przeczytacie tu.

Riva del Garda

Bez wątpienia, Riva del Garda jest najbardziej malowniczym miasteczkiem położonym nad Jeziorem Garda, a jeśli chcecie dowiedzieć się więcej, to odsyłam Was do tej notatki.

Lazise

Inaczej zwana Wenecją Gardy, to bardzo urokliwe miasteczko, którego perełkami są m.in.: zamek pochodzący z IX wieku oraz nadbrzeżna promenada z głównym placem Piazza V. Emanuele. O Lazise więcej poczytacie w tym poście.

Torbole

Miasteczko charakteryzują urocze, kolorowe kamieniczki ulokowane nad samą Gardą.

Pergolese

Na tę plantację winogron trafiłam przypadkiem, ale cieszę się, bo widoki stamtąd zapierały dech w piersi.

Co warto zobaczyć w okolicach Jeziora Garda

Bergamo

To miasto jest przedsionkiem północnych Włoch, które kryje w sobie wiele ciekawych atrakcji turystycznych, o których poczytacie w tym poście.

Werona

Kto z nas nie słyszał nieszczęśliwej historii dwojga kochanków z Werony- Romea i Julii? Dramat ten został napisany przez Williama Szekspira, który to… nigdy w tym mieście nie był! O ile dzieje miłości młodzieńców zostały zmyślone, o tyle rody Capuletich oraz Motecchich istniały naprawdę. Co roku do tego miasta, położonego w północno-wschodniej części Włoch, przybywa ok. 3 milionów turystów uznając je za jedno z najromantyczniejszych i najpiękniejszych. Coś w tym musi być, ponieważ Werona znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Jeżeli interesuje Was jak zorganizowałam wyjazd na własną rękę nad Jezioro Garda (plan, trasa, nocleg), to koniecznie zajrzyjcie do tej notatki.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *