Wycieczka do Keukenhof

Zapraszam Was na fotorelację z ogrodu Keukenhof, znajdującego się w Holandii. Byłam tam na początku maja razem z biurem Fanclub. Uwaga ! Będzie bardzo dużo zdjęć i będzie bardzo kolorowo…;-) Zapraszam!

Ogród Keukenhof

Ogród Keukenhof to jeden z największych wiosennych atrakcji Holandii. Muszę przyznać, że pogoda dopisała, gdyż było słonecznie, niemal bezchmurnie, a temperatura sięgała 30 C ! Do tego cudnego miejsca zajechałam zaspana, ponieważ był to wczesny ranek. Jednak kolory, które ujrzałam tuż po przekroczeniu bramy skutecznie mnie rozbudziły. Byłam zachwycona! Zresztą spójrzcie sami :

Oprócz tulipanów można zobaczyć tam inne gatunki kwiatów, chociażby takie jak hiacynty czy krokusy. Każdego roku w ogrodzie wybierany jest temat przewodni dla ogrodów. W tym był to Gouden Eewn, czyli Złoty Wiek.

W ogrodzie spędziłam około 3 h. Naprawdę było dużo do zobaczenia, wszak teren ten zajmuje 32 hektary !

Niegdyś teren, na którym obecnie mieści się ogród, stanowił część posiadłości holenderskiej księżnej Jakoby z Bawarii. To właśnie tutaj kobieta polowała oraz zbierała zioła wykorzystywane do zamkowej kuchni. Stąd też wzięła się nazwa tego kwiatowego raju, bowiem Keukenhof znaczy ogród kuchenny.

To była cudowna wycieczka. Każdemu, kto będzie w Holandii w okresie wiosennym, polecam zobaczyć ten ogród. Oby Wam się poszczęściło z pogodą, bo w Kraju Tulipanów raczej ciężko o tak wspaniałą aurę, jaką ja miałam 😉

Prosto z ogrodu Keukenhof pojechałam do Amsterdamu… I o tym będzie kolejny post 😉

One Comment

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *