Łódzkie mopsy witają jesień

Kto mnie zna, ten wie, że uwielbiam mopsy. Ciągle oglądam zdjęcia tej rasy psów marząc, iż pewnego dnia stanę się właścicielką jednego z nich 🙂 Co mnie tak fascynuje w mopsach? Niby czworonóg, jak każdy inny, jednak ma w sobie coś, co porusza nieznane struny mojego serca. Może to te słodkie mordki z rozczulającym spojrzeniem? A może ta zabawna gamoniowatość, która kryje się w sposobie chodzenia, biegania, przekręcania główki, gdy się je woła? Sama nie wiem. Ale wiem, że ten pies jest dla mnie. Przekonałam się o tym po spotkaniu łódzkie mopsy witają jesień , które odbyło się w Łodzi, w parku na Zdrowiu w pierwszą niedzielę października.

Mopsie spotkanie

Zdecydowałam się pójść na to wydarzenie, ponieważ chciałam dowiedzieć się więcej na temat tej rasy, a przy okazji móc poobserwować mopsy. Oczywiście walczyłam z nieśmiałością i skrępowaniem. Wydawało mi się, że będę stać sama jak ten kasztan, podczas gdy inni będą się świetnie bawić w towarzystwie swoich psów. Ale nic z tych rzeczy! Pierwszym mopsem, który zwrócił moją uwagę, był Putin 🙂 Uroczy samiec koloru czarnego. Zagadałam jego właścicieli, pytając o różne rzeczy związane z posiadaniem takiego kanapowca.

Potem wpadłam w szał fotografowania i głaskania psiaków, które same podchodziły pod nogi, prosząc się o czułość.

Piesków było całkiem sporo, ale nie tylko samych mopsów- pojawiły się również buldogi francuskie oraz kundelki. Dzień był piękny, więc sprzyjał psim igraszkom. Natomiast właściele cieszyli się ostatnimi, ciepłymi promieniami słońca ucinając sobie pogawędkę z innymi entuzjastami mopsików.

Charakter mopsów

Mopsy to psy rodzinne, tak zwane „przylepy”- bardzo lubią czułość i bliskość. Źle znoszą rozłąkę. Cechuje je towarzyskość, radość i brak agresji. Faktycznie, podczas spotkania zaobserwowałam, że niektóre pupile nie odstępowały swoich właścicieli na krok.

Ta rasa psów jest jedną z najstarszych, a wywodzi się z Dalekiego Wschodu.

Fajnie było poobserwować również ludzi, którzy z miłością i ciepłem w głosie zwracali się do swoich małych, najlepszych przyjaciół.

Podczas spotkania odbyła się zbiórka pieniędzy oraz sprzedaż magnesów. Uzbierana kwota została przeznaczona na leczenie mopsów w potrzebie.

To było pierwsze i na pewno nie ostatnie takie wydarzenie w Łodzi 🙂 zatem, jeśli jesteście zainteresowani posiadaniem mopsa, już go macie albo po prostu chcecie spędzić trochę czasu w nowym towarzystwie, koniecznie wybierzcie się na takie spotkanie- nie dość, że psy się wyszaleją, to i Wy skorzystacie ze świeżego powietrza, przy okazji poznając nowych, serdecznych ludzi 🙂 Polecam 🙂

 

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *