Mauritius – TOP miejsca do zobaczenia

Zastanawiacie się jakie atrakcje na Mauritiusie warto zobaczyć? Podpowiadam!

Mauritius – co zobaczyć na afrykańskiej wyspie

Poszczególne miejsca warte zobaczenia podzieliłam według dwóch kryteriów, a mianowicie atrakcji płatnych za wstęp, a także bezpłatnych.

Atrakcje bezpłatne

Plaże 

Ze wszystkich plaż, które widziałam na Mauritiusie, najbardziej polecam:

 • Le Morne Brabant – za swój egzotyczny klimat (mimo niesprzyjającej pogody, kiedy ją odwiedziłam)
 • Gris-Gris – za swoją dzikość i inność
 • Blue Bay – za niesamowite kolory wody i przyjemne wybrzeże

Pont Naturel

Jest to skalny most wyrzeźbiony przez wodę, znajdujący się na wschodnim wybrzeżu Mauritiusa.

Wodospad Les 7 Cascades

Bezsprzecznie, to według mnie najpiękniejszy ze wszystkich wodospadów, które widziałam na Mauritiusie.

Ogień Afryki

Nie każdy, kto wybierze się na Mauritius, będzie mógł zobaczyć te niesamowite drzewa, zwane flamboyant, bowiem kwitną one tylko od listopada do stycznia.

Maconde rock

Punkt widokowy na bezkresy Oceanu Indyjskiego, który znajduje się nieopodal plaży Le Morne Brabant.

Atrakcje płatne

Jardis Pamplemousses

Ten ogród botaniczny należy do najstarszych na świecie, a został założony przez Pierra Poivre, botanika i misjonarza z Francji, w XVIII w. Natomiast wcześniej Mahe de Labourdonnais, francuski oficer i administrator marynarki wojennej w służbie francuskiej Kompanii Wschodnioindyjskiej, planował stworzyć w tym miejscu magazyn na warzywa. Niewątpliwie, polecam zajrzeć do ogrodu, ponieważ można w nim zobaczyć rzadko spotykane okazy, jak np.: drzewa hebanowe, lilie wodne (z Amazonki), a nawet żółwie, które zostały sprowadzone z Seszeli.

Informacje o cenach biletu i godzinach wstępu znajdziecie tu: Mauritius National Botanical Garden

Black River Gorges

Przede wszystkim należy zacząć od tego, że Park Narodowy Black River Gorges został objęty ochroną w 1995 roku. Jego powierzchnia wynosi 66 km2, z czego 50 km to trasy piesze. Co więcej, o terenie można poruszać się autem (co zresztą uczyniliśmy). Zwiedzanie rozpoczęliśmy od części zwanej Macchabee, w której znajdują się pozostałości dawnej dżungli z drzewami hebanowymi. Ponadto, to właśnie tam niegdyś żyły żółwie olbrzymie oraz ptaki dodo, które niestety z czasem wyginęły. Niewątpliwie, największymi atrakcjami Black River Gorges są:

Alexandra’s Falls Viewpoint

Wodospad Chamarel

Gorges Viewpoint

Rezerwat 7 Kolorów Ziemi

Crystal Rock

Jest to dość spora skamieniała część rafy koralowej, wystająca ponad powierzchnię wody, którą zobaczyłam podczas prywatnego rejsu na bezludną wyspę.

Grand Bassin

Grand Bassin, inaczej zwane Ganga Talao, to jezioro kraterowe znajdujące się w samym sercu Mauritiusa. Godne uwagi jest, że to miejsce uznawane jest przez Hindusów za święte, bowiem jest to ich maurytyjski odpowiednik indyjskiego Gangesu.

Prywatny rejs

Rejs zorganizowaliśmy sobie z biurem Ushuaia, a w jego programie mieliśmy: obserwację delfinów, snurkowanie, obejrzenie Crystal Rock oraz lunch na „bezludnej wyspie”.

Podsumowanie

Mam nadzieję, że powyższy spis atrakcji znajdujących się na Mauritiusie przyda Wam się podczas planowania podróży na tę niezwykłą afrykańską wyspę.

__________________________________________________

4 Comments

 1. Magdalena Bur

  Długo zastanawiałam się nad Mauritiusem. Wygrały jednak Seszele. Nie do końca jesteśmy zadowolenie z tego kierunki bo dla nas jest tu trochę za mało do roboty. Nie ma co zwiedzać, no Bobolę można oglądać plaże? Boje się, że z Mauritiusem byłoby podobnie.

  Reply
  1. Voyaga Author

   Witaj Magdo! Jeśli mam być szczera, to jak do tej pory Mauritius był najmniej ciekawym wyjazdem. Nie dopisała pogoda i tak jak piszesz, w większości można zwiedzać tu plaże albo jakieś inne okoliczności przyrody- wiadomo, zależy kto co lubi. Ja nie potrafię usiedzieć w miejscu.
   Natomiast ilekroć oglądam zdjęcia czy filmy z Seszeli, to muszę przyznać, że ciągnie mnie tam, bo plaże wydają się być spektakularne.
   Niemniej zawsze powtarzam, że każdy powinien przekonać się na własnej skórze o wyjątkowości danego miejsca 🙂
   Pozdrawiam!

   Reply

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *