Niezwykłe Podlasie – Tajemnicze Miejsce Mocy i kurhany

Lubicie ciekawostki o niezwykłych miejscach na Ziemi? Takich, co owiane są tajemnicą oraz wzbudzają dreszczyk emocji? To zróbcie sobie herbatkę i rozsiądźcie się wygodnie- dziś będziemy eksplorować tajemnicze Miejsce Mocy …

DSCN1462

Jestem wielką fanką wszelkich podań, legend, kultów i obrządków dawnych ludów oraz zjawisk paranormalnych. Dlatego kiedy usłyszałam o sławnym Miejscu Mocy natychmiast chciałam się tam udać, choć nie wszyscy towarzysze wycieczki podzielali mój entuzjazm. Poza tym padało i było zimno, a droga w głąb lasu do krótkich nie należała.

Miejsce Mocy zostało odkryte stosunkowo niedawno, bo w 1993 roku przez trójkę Białowieżan. Twierdzili oni, że w tym miejscu poczuli przepływ dobrej, pozytywnej energii. Przy okazji zwrócili uwagę na kamienne kręgi. Jak się później okazało, zatrudnieni radiesteci potwierdzili, że na polance istnieje podwyższone promieniowanie elektromagnetyczne.

A jak to wpływa na samopoczucie człowieka? *„Jest to obszar o pozytywnym promieniowaniu, tzn. występuje w nim taka forma subtelnej wibracji, która jest najzdrowsza dla człowieka. Dzięki niej w miejscu tym znacznie lepiej czujemy się, szybciej wypoczywamy, łatwiej regenerują się nasze siły witalne, uaktywnia się intuicja. Wszystkie „mocne punkty” Ziemi połączone są ze sobą liniami energetycznymi, oplatając naszą planetę siatką przypominającą strukturę kryształu. Najsilniejsze miejsca mocy znajdują się w punktach krzyżowania się owych linii. Osoby wrażliwe, ustawiwszy się w odpowiednim punkcie, mogą odczuwać całą gamę subtelnych wibracji – od oczyszczających umysł, dających pełne odprężenie, do powodujących zachwianie równowagi, lekko oszałamiających”. Inne miejsca o podobnej właściwości energetycznej to m.in: Piramida w Gizie, Machu Picchu, Świątynia na skale w Jerozolimie, wyrocznia w greckich Delfach oraz kaplica na Wawelu.

DSCN1461

DSCN1463

Co mogło mieć wpływ na to, że te miejsce jest magiczne? Mówi się, że to właśnie tu nasi przodkowie- Słowianie odprawiali swoje pogańskie obrządki -„gromadzili się wtajemniczeni, by wykorzystując swoją moc i kamieni powstrzymywać wrogów i złe moce (…). Jest to prawdopodobne- położone w pobliżu uroczysko nosiło niegdyś nazwę Czartowe Błota, a tak wielkiego zgromadzenia przedziwnie uformowanych drzew, jakby rozsadzanych energią płynącą z głębi ziemi nie ma nigdzie więcej”.

Faktycznie w tym miejscu flora jest dość  niezwykła: „Jest ono [Miejsce Mocy] porośnięte wieloma przedziwnie uformowanymi, często wielopniowymi i pozrastanymi dębami, sosnami i świerkami. Występuje tu również wyjątkowe nagromadzenie głogów i dzikich grusz. Pomiędzy nimi ułożone są w przemyślny system głazów rożnej wielkości i kształtu, zaś pod warstwą próchnicy ukryty jest kolejny system utworzony przez mniejsze kamienie”.

DSCN1466

DSCN1468

DSCN1469

Jakie są moje doświadczenia z Miejscem Mocy? Faktycznie, wszystko to, co przytoczyłam powyżej ma swoje odzwierciedlenie w rzeczywistości, a moje doznania opisałabym w prosty sposób: czułam się tam dobrze, tak jakbym była mile widziana. Po okrążeniu polanki, przycupnęłam sobie na jednym z kamieni i nie zważając na złośliwe komentarze towarzyszy wycieczki, starałam się skupić na odgłosach deszczu opadającego na liście soczysto zielonych drzew. Oddychałam głęboko, a w ciele czułam wibrowanie, które przypominało jakby łaskotanie. Nie mogłam powstrzymać się od uśmiechu! 🙂

Sądzę, że piękno oraz nietuzinkowość takich miejsc docenią osoby wrażliwe o otwartych umysłach i wyczulonych zmysłach. Tak uważam, bo sama do takich ludzi zaliczam się. Pociągają mnie te wszystkie podania o naszych przodkach, którzy byli Poganami i żyli w zgodzie z naturą oraz Wszechświatem. Bardziej mnie to wszystko przekonuje, niż kazania księdza w kościele i cała ta otoczka religijna, która tak naprawdę jest zapożyczeniem właśnie z pogaństwa!

Jak dojechać do Miejsca Mocy? Znajduje się ono 500 m za Białowieżą, w kierunku Hajnówki. Będziemy jechać trasą wśród lasu, aż po kilku kilometrach zobaczymy po lewej stronie ścieżkę z kamyczków i tablicę informującą, że do destynacji pozostało 4 km- tam należy skręcić. W końcu dojedziemy do parkingu, a resztę drogi należy przebyć pieszo.

Byłam jeszcze w innej niezwykłej okolicy, nieopodal rezerwatu Szczekotewo. Tam w lesie, pośród dziwnie rosnących drzew znajdują się usypiska, które okazały się… kurhanami! Przyznam, że klimat tego terenu działał na wyobraźnię! I to do tego stopnia, że co jakiś czas miałam nieprzyjemne dreszcze.

DSCN1421

DSCN1427

DSCN1425

Za dawnych czasów, gdy umierał człowiek, jego ciało popielono, a prochy wsypywało się do specjalnego naczynia (albo nie) i zasypywano grudką ziemi, którą przynosił każdy członek rodziny, aż w końcu powstawało niewielkie wzniesienie. Zauważcie, że ten rytuał pozostał do dziś- podobnie jak inne pogańskie obrządki znane nam z kościoła.

I jak Wam się podoba Miejsce Mocy ? Wierzycie w takie historie, macie jakieś doświadczenia? Chętnie o nich poczytam 🙂

 

*Oficjalny opis Miejsca Mocy

4 Comments

 1. motowłóczykij

  Bardzo się podoba , ja również lubię tego typu miejsca , ale byłem tylko w jednym . Znajduję się ono w Grzybnicy między Bobolicami a Koszalinem – to stosunkowo nie daleko od mojej wioski bo nieco ponad 100 km .
  Sa to kamienne kręgi ,ponoć największe w Europie. Byłem tam ostatnio chyba z 7-8 lat temu a to za sprawą tego ,że gdy jadąc w tamtym kierunku ,wybieram trasy boczne , bardziej malownicze.
  W mojej okolicy znajduję się ”Czarodziejska górka” ,ale nie ma nic związanego z żadnymi kultami .
  Jest to górka na którą można wjechać ”na luzie” . Ponoć to za sprawą źródeł które wytwarzają pole magnetyczne ,inna teorii mówi że to złudzenie optyczne-nie wiem . Fakt , nachylenie nie jest spore ale poziomicy nie przykładałem 😉
  W każdym razie nie zaszkodzi zajrzeć 🙂

  Reply
  1. Voyaga Author

   O, to dobrze wiedziec o takich miejscach! Z checia zajrze, jak bede kiedys w okolicy- dziekuje za wskazowki 🙂 Pozdrawiam serdecznie!

   Reply
  1. Voyaga Author

   Cześć Mapowicze ! Miło mi Was gościć w moich progach 🙂 Jeśli nie byliście w Białowieży, to koniecznie wybierzcie się 🙂 Piękne rejony i intrygujące miejsce- chętnie przeczytałabym Wasze doświadczenia !

   Reply

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *