Hudertwasserhaus – kolorowa kamienica w Wiedniu

To miejsce przedstawiała jedna z pocztówek, którą w dzieciństwie trzymałam w swoim magicznym pudełku… Bardzo długo marzyłam, aby zobaczyć ten obiekt. W końcu nadarzyła się okazja! Na własne oczy przekonałam się jak wygląda kolorowa kamienica Hudertwasserhaus w Wiedniu.

Bajkowa kamienica w Wiedniu

DSCN9106

DSCN9108

Hundertwasserhaus – Dom Hundertwassera – nazwa kompleksu mieszkalnego na rogu Kegelgasse i Löwengasse w Wiedniu, jednego z najsłynniejszych dzieł architektonicznych Friedensreicha Hundertwassera, wybudowanego w latach 1983–1985 przez architekta Josefa Krawinę. Koncepcją twórcy jest nawiązanie dialogu z przyrodą jako równoważnym partnerem człowieka – na tarasach, balkonach i w innych niespodziewanych miejscach rośnie wiele roślin. Ponadto zastosowano wiele rozwiązań, które mają na celu ucieczkę od linii prostych i regularności.” ( Źródło : Wikipedia )

DSCN9109

DSCN9118

DSCN9121

DSCN9122

Konfrontacja dziecięcych marzeń z dorosłą percepcją rzeczywistości na szczęście okazała się łaskawa. Miejsce to ,również na żywo, bardzo przypadło mi do gustu, ponieważ czułam, jakby przeniesiono mnie do innego wymiaru. Bajkowego wymiaru, należy dodać. Owszem, kamienice robią wrażenie i są dokładnie takie, jak na mojej pocztówce.

Teraz pozostało jeszcze jedno miejsce, które również widnieje na innej widokówce schowanej w owym, magicznym pudełku… 🙂

DSCN9123

Bez wątpienia, Hudertwasserhaus to miejsce, które trzeba koniecznie zobaczyć w Wiedniu 🙂 !

Chwilowo kończę tour po państwach zagranicznych, by powrócić do tematu Polski, a dokładnie do Krainy Żubrów 🙂

___________________________________________________________

Moje inne posty o Austrii :

4 Comments

  1. Byłam tam z rodzicami jako mała dziewczynka i niestety niewiele zapamiętałam z tego wyjazdu, ale ten ogród pamiętam. Rodzice spacerowali, a my z bratem już kompletnie nie mieliśmy siły i ochoty zwiedzać, więc usiedliśmy w cieniu pod pomnikiem i czekaliśmy tam na nich, aż obejrzą wszystkie kwiatki, a trwało to tak długo, że złoty Strauss wbił mi się w pamięć 😉 muszę chyba odświeżyć wspomnienia, bo Wiedeń jest piękny, pozdrawiam 🙂

    Reply

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *