Ostatni zachód słońca na Mauritiusie

Ostatni zachód słońca na Mauritiusie podziwialiśmy na plaży we Flic en Flac, 20 minut drogi pieszo od naszego domu, w stronę Tamarin.

O powrotach…

Jakie uczucia towarzyszą Wam na koniec urlopu? Mnie wtedy zawsze dopada sentymentalno-filozoficzno-melancholijny nastrój. Z jednej strony lubię wracać, bo Łódź traktuję jako mój tymczasowy port, w którym dobrze czuję się i otoczona jestem przez fajnych ludzi. Z drugiej przykro mi, że kończy się poczucie wolności, które silnie przywiązuje do podróży, oraz przygnębia fakt, że muszę na nowo zaadoptować starą rzeczywistość. Niemniej jest pozytywny aspekt tych negatywnych uczuć, a mianowicie konkluzje dzięki którym wysuwam pewne wnioski na temat tego, co powinnam w życiu zmienić.

O zachodach

Antoine de Saint-Exupéry napisał w swojej książce pt.: „Mały Książę”- „Gdy się jest bardzo smutnym, lubi się zachody słońca…„. Ja lubię ten widok, bez względu na uczucia, które mi towarzyszą.  Widziałam wiele pięknych zachodów słońca, m.in.: rok temu, również nad Oceanem Indyjskim , ale każdy z nich był inny i każdemu towarzyszyły inne wrażenia. Ten zmierzch z pewnością nie był tak beztroski, jak na Bali, ale za to jaki romantyczny!

Jak zaczarowana szłam w stronę pomostu, na którym świeciły się lampki. Niebo przybierało barwę różu czyniąc tę scenerię jeszcze bardziej poetyczną.

O ślubach i tym podobnych…

To zazwyczaj w takiej oprawie  najczęściej zawierane są tu przez obcokrajowców związki małżeńskie. Pomimo swojej powszechności, uważam to za bardzo fajny pomysł! Dużo lepszy niż typowe polskie wesele, przynajmniej w moim odczuciu.

Słońce powoli zaczęło chować się za horyzont, a w moim sercu pojawił się żal, że czas tak szybko minął. Lecz za chwilę zaczęłam pocieszać się faktem, że przede mną jeszcze niejedna podróż, bo przecież tyle miejsc pragnę zobaczyć! I kto wie, może w którymś z nich znajdę to, czego szukam… ?!

To już niestety przedostatni post o Mauritiusie. Kolejny będzie podsumowaniem, w którym wymienię najważniejsze informacje oraz kosztorys wyjazdu.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *