Pałac w Nieborowie i Manufaktura Majoliki

Pałac w Nieborowie znajduje się niedaleko opisywanego wcześniej Parku Romantycznego w Arkadii, zatem jeśli planujecie wycieczkę w okolice Łowicza, koniecznie odwiedźcie oba miejsca zaczynając od rezydencji Radziwiłłów, o której dziś będzie mowa.

Oczywiście wstęp na teren posiadłości jest płatny i nie są to grosze, niemniej uważam że dla własnego przekonania warto wejść ( pod warunkiem, że kręcą Was tego typu budynki). Szału nie ma, ale za to teren jest uroczy i pełen zieleni. Mnie się bardzo spodobała lipowa aleja na tyłach pałacu. Może dlatego, że kiedyś byłam wielką fanką „Sagi o Ludziach Lodu”, gdzie opisywane było podobne miejsce.

Arystokratyczna rezydencja z XVII wieku

Pałac pochodzi z XVII wieku, a największego rozkwitu dostąpił za czasów rezydowania hetmana Ogińskiego oraz rodzinę Radziwiłłów. Wnętrz budynku nie widziałam, ale za to zajrzałam do Manufaktury Ceramiki Artystycznej – Majoliki. Obejrzeć tu można ozdobne zastawy, wazony, kafle czy piece. Mnie się to muzeum bardzo podobało.

Za pałacem rozciąga się ogromny ogród, ale nie wyróżnia się niczym specjalnym. Śmiało można przyznać, że mógłby być lepiej prowadzony.

Po wschodniej stronie parku znajduje się oranżeria, stajnia, wozownia i domki oficjalistów dworskich.

Zatem polecam Wam odwiedzenie Pałacu w Nieborowie w komplecie z Romantycznym Parkiem w Arkadii, gdzie to drugie miejsce będzie ukoronowaniem całej wycieczki 🙂

W województwie łódzkim jest naprawdę wiele interesujących miejsc, którym już wkrótce poświęcę więcej postów. Zapraszam 🙂

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *