Park Narodowy Black River Gorges – kolorowa ziemia, wodospady i piękne widoki

Kontynuując temat cudnej natury na Mauritiusie, mam Wam do pokazania kolejne ciekawe miejsce, a jest nim Park Narodowy Black River Gorges .

Atrakcyjne miejsca

Przede wszystkim należe zacząć od tego, że Black River Gorges National Park został objęty ochroną w 1995 roku a, jego powierzchnia wynosi 66 km2, z czego 50 km to trasy piesze. Po Parku Narodowym można poruszać się także autem (co zresztą uczyniliśmy).

Najpierw dotarliśmy do części zwanej Macchabee, w której są pozostałości dawnej dżungli z drzewami hebanowymi. To właśnie tu niegdyś żyły żółwie olbrzymie oraz ptaki dodo, które niestety wyginęły. Natomiast wciąż można podziwiać:

Alexandra’s Falls Viewpoint

Czyli wodospad i punkt widokowy na Ocean Indyjski.

Wodospad Chamarel

Wodospad Chamarel, a raczej punkt, z którego można go obserwować. Ta kaskada była zdecydowanie ładniejsza i większa od poprzedniego. Więcej o wodospadach będzie w osobnym poście 😉

Gorges Viewpoint

Urzekający punkt widokowy na majestat Parku Narodowego, a wszystko to w towarzystwie małp 🙂 .

Rezerwat 7 Kolorów Ziemi

Najczęściej odwiedzane przez turystów miejsce, w którym znajduje się wyżej wspomniana powulkaniczna ziemia o siedmiu kolorach, m.in: zielonym, niebieskim, żółtym, czerwonym. Barwy najlepiej widać rankiem lub w słoneczne dni. W rzeczywistości ten grunt jest niewielki.

Tutaj zobaczymy także żółwie olbrzymie, sprowadzone z Seszeli.

I to byłoby na tyle w temacie Parku Narodowego Black River Gorges . W kolejnym poście chciałabym pokazać Wam zestawienie najpiękniejszych i dostępnych (na wyciągnięcie ręki) wodospadów na Mauritiusie.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *