Radków – nocleg i baza wypadowa w góry Stołowe

Z roku na rok utwierdzam się w przekonaniu, że wolę spać poza dużymi miastami, ale wciąż w okolicach interesujących mnie miejsc. Bazą noclegową mojego pobytu w Sudetach Środkowych (Góry Stołowe) była mała gmina o nazwie Radków.

Pokoje gościnne Radków

Zatrzymałam się w uroczym domku, w bardzo cichym i spokojnym rejonie. Pokoje były schludne, przestronne i posiadały łazienki. Miłym zaskoczeniem była biblioteczka znajdująca się w holu oraz porozwieszane rękodzieła, w tym zakładki do książek (do nabycia), robione przez właścicielkę domu.

Bardzo lubiłam poranki podczas których otwierając okno dobiegały mnie z zewnątrz odgłosy ptaków, a do pokoju wpadało cudowne, rześkie powietrze.

DSCN9018

DSCN9037

DSCN9040

Okolice również należały do ciekawych, a przede wszystkim mało obleganych przez turystów. Szukałam spokoju i odnalazłam go właśnie w Radkowie!

DSCN9510

DSCN9523

DSCN9512

W mojej opinii Radków jest bardzo dobrą bazą noclegowo-wypadową, ponieważ blisko stąd do Kudowy Zdrój, Narodowego Parku Gór Stołowych, Parku Krajobrazowego Gór Sowich i innych ciekawych miejsc na Dolnym Śląsku.

Polecam i zachęcam do wynajmowania pokoi właśnie tam ! 🙂

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *