Paxos i Antipaxos – rejs na wyspy w pobliżu Korfu

Paxos i Antipaxos to dwie maleńkie wysepki znajdujące się na Morzu Jońskim 14 km na południe od Korfu. Za sprawą swoich rajskich pejzaży, na które składają się niesamowite barwy wody oraz piękne plaże, zakątki te zyskały miano greckich Karaibów. Jest to ulubione miejsce milionerów, którzy ściągają w te strony na swoich luksusowych jachtach.

Rejs na Paxos i Antipaxos

Wycieczkę, w cenie 30 euro od osoby, wykupiłam w lokalnym (Kaizer Bridge) biurze podróży. Oprócz rejsów na Paxos i Antipaxos, były również oferty wypraw na Blue Lagoon, do Meteorów, a nawet do Albanii. Tę ostatnią opcję brałam pod uwagę, lecz niestety nie miałam ze sobą paszportu, który był warunkiem wjazdu do tego kraju.

Ekspadę rozpoczęliśmy ok. 8 rano. Spod biura podróży zabrał nas autokar, a następnie zawiózł do portu mieszczącego się na południu Korfu. To właśnie stamtąd wyruszyliśmy w rejs statkiem. Zobaczcie jaka byłam szczęśliwa z powodu wczesnego wstawania podczas wakacji 😛 .

Pierwszym miejscem, do którego dotarliśmy, były słynne Błękitne Groty znajdujące się w skalistym wybrzeżu zachodniej części wyspy Paxos. Jaskinie są na tyle duże i wysokie, że bez problemu wpłynęliśmy statkiem do ich wnętrz.

Następnie udaliśmy się w kierunku najmniejszej Wyspy jońskiej, czyli Antipaxos, gdzie mieliśmy przewidziany czas na pływanie w krystalicznie czystej wodzie.

A później zmierzaliśmy już w kierunku Paxos, wyspy która według mitologii greckiej została stworzona przez Posejdona.

Głównym portem, a zarazem miastem Paxos jest Gajos (Gaios), które do złudzenia przypomina Corfu Town. I nie dziwne, ponieważ oba miasteczka przez dość długi okres znajdowały się pod panowaniem weneckim.

Generalnie Paxos i Antipaxos uznaje się za raj milionerów, którzy spędzają w tamtych rejonach urlopy na swoich luksusowych jachtach. Faktycznie, po drodze mijaliśmy sporo ekskluzywnych statków, które skutecznie pobudziły moją wyobraźnię. Chciałabym kiedyś zobaczyć jak to jest pływać w takich warunkach po najpiękniejszych wodach na Ziemi 🙂 .

I to byłoby na tyle jeśli chodzi o rejs na Paxos i Antipaxos.

Summary
Article Name
Paxos i Antipaxos - rejs na wyspy w pobliżu Korfu
Description
Paxos i Antipaxos, inaczej zwane greckimi Karaibami, to dwie maleńkie wysepki znajdujące się na Morzu Jońskim 14 km na południe od Korfu.
Author

5 Comments

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *