Sucholand – w krainie domków z bali w Górach Świętokrzyskich

W sercu Gór Świętokrzyskich, 12 km od Kielc, znajduje się magiczne, zalesione miejsce zwane Sucholand. To właśnie tam spędziłam pewien czerwcowy weekend wraz z moimi przyjaciółmi. Zapraszam na relację!

Czerwiec to zdecydowanie mój ulubiony miesiąc, ponieważ kojarzy mi się on z najdłuższymi dniami w roku, Kupałnocką, tudzież świętem miłości. Dlatego też uznałam, że jest to doskonały czas, aby spędzić go z osobami bliskimi. Pierwszy raz wpadłam na pomysł wyjazdu-niespodzianki już w zeszłym roku, kiedy to zabrałam ziomków do przepięknej Agroturystyki Dwór Rzepiszem usytuowanej niedaleko Łodzi. Spędziliśmy wtedy cudowny i bardzo wesoły czas, w związku z czym zapragnęłam to powtórzyć.

Sucholand – wypoczynek w sercu Gór Świętokrzyskich

Sucholand to niezwykle klimatyczne miejsce stworzone do wypoczynku dla wszystkich spragnionych kontaktu z naturą, bowiem teren porasta bujna roślinność. Ponad to, jest tam również oczko wodne, w którym królują rechoczące żaby, a także zagroda ze zwierzakami.

Domek, który wynajęłam, jest dwupiętrowy- na dole znajduje się aneks kuchenny z przestrzennym salonem wyposażonym w kominek, a także łazienka, zaś na górze są sypialnie.

Przed suchatką jest specjalne miejsce napalenie ogniska.

Atrakcje w pobliżu Sucholandu

Na stronie Sucholandu przeczytamy, że atrakcjami znajdującymi się w pobliżu są:

  • Pierwszy piec z 1595 roku
  • Dąb Bartek
  • Kamieniołom przy Górze Cisowej

Natomiast ja polecam wybrać się do wsi Oblęgorek, w której mieści się uroczy Pałacyk Henryka Sienkiewicza.

Obiekt ten był letnią rezydencją pisarza, podarowaną od społeczeństwa polskiego. Sienkiewicz mieszkał tam od 1902 do 1914 roku, a po jego śmierci we dworze zamieszkała żona oraz syn autora m.in. książki „Qvo Vadis?”. Natomiast w 1958 dzieci pisarza oddały rezydencję w ręce państwa, a obecnie w obiekcie mieści się muzeum Henryka Sienkiewicza.

Co sądzicie o takim weekendzie w stylu slow z przyjaciółmi? Zabralibyście ich w takie miejsce jak Sucholand? 

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *