Świątynia Pura Luhur Lempuyang i 1600 schodów

Tego miejsca nie miałam w planach zwiedzać, ale skoro było po drodze, to skorzystałam z okazji. Zapraszam Was na trening aerobowy po świątyni Pura Luhur Lempuyang i 1600 schodach 🙂 .

Kompleks świątyń

Wstęp do świątyni jest kwotą „co łaska”, oprócz tego założyć trzeba sarong (no chyba, że ma się odzież zakrywającą nogi)- mnie pomógł tutejszy Pan. Później podprowadził nas do bramy i pokazał mapę tłumacząc jak iść. W między czasie namawiał, aby skorzystać z pomocy przewodnika lokalnego (uwierzcie, że nie trzeba). Grzecznie odmówiłam, po czym ruszyłam.

Nie wiem jak ogromna jest świątynia, bo całej nie obeszłam. Szczerze mówiąc szkoda mi było czasu, bo w planach miałam (moim zdaniem ) ciekawsze miejsca, zatem zwiedzanie Pura Luhur Lempuyang zakończyłam dość szybko.

Stąd był cudowny widok na wulkan Gunung Agung.

W tej świątyni po raz pierwszy obserwować mogłam składanie ofiar, modlitwy oraz słuchać śpiewów. Ludzie ubrani byli w specjalne szaty, na czołach mieli przyklejony ryż. Zewsząd czuć było zapach kadzidełek.

Do kolejnego miejsca podwiozła mnie lokalna taksówka, czyli pan na skuterze. Czy opłacało się wejść wyżej? Mam mieszane uczucia… Nie wiem jaki jest dalszy kompleks świątyń, ale mnie wystarczyło to, co zobaczyłam, plus dziko żyjące małpy, na które trzeba było uważać – najlepiej po prostu unikać kontaktu wzrokowego.

dscn9922

Jeszcze kilka minut by rozejrzeć się po krajobrazie wokół, i można ruszać dalej…

Po drodze zatrzymaliśmy się, aby zobaczyć inne tarasy ryżowe, a przy okazji przyjrzeć się pracy w polu.

A teraz zabieram Was do pięknego wodnego pałacu … 🙂 .

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *