Pura Ulun Danu Bratan – świątynia nad jeziorem

Tym razem zabieram Was w głąb Bali, do świątyni Pura Ulun Danu Bratan , usytuowanej nad jeziorem Bratan, na wysokości ok. 1500 m n.p.m.

dscn9844

Niestety pogoda nie dopisała, z czym można było się liczyć (zbliżała się pora deszczowa), poza tym zrobiło się chłodno. Po przekroczeniu świątyni lunął obfity, aczkolwiek krótki deszcz. Niemniej jednak i tak chmury wisiały złowieszczo nad jeziorem.

Aura podziałała mistycznie na to miejsce- nad jeziorem unosiła się lekka mgła, a niebo, spowite ciężkimi chmurami całkowicie zasłoniło widok gór.

Świątynia nad jeziorem

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

dscn9822

dscn9828

Dodatkową atrakcją tego miejsca jest ogród. Co prawda trudno go podziwiać w takich warunkach atmosferycznych, ale myślę, że w słoneczne dni robi ogromne wrażenie.

dscn9831

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

dscn9845

Świątynia Pura Ulun Danu została zbudowana na cześć bogini Danu, gdzie słowo „Danu” w języku balijskim oznacza jezioro. Bogini wyżej wspomniana jest królową  wszelkich wód.

Generalnie kompleks świątynny składa się z czterech budynków, do których należą : Linga Pura (świątynia kultu boga Śiwy), Pura Puncak Mangu (świątynia boga Wisznu), Pura Teratai Bang (główna świątynia) oraz Pura Dalem Purwa (miejsce modlitw o zdrowie, płodność i dobrobyt).

dscn9843

Po szybkim obejściu świątyni ruszyliśmy do bardziej ciekawego miejsca. Gotowi na więcej wrażeń ? Będzie pięknie…

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *