Pura Ulun Danu Bratan – świątynia nad jeziorem

Tym razem zabieram Was w głąb Bali, do świątyni Pura Ulun Danu Bratan , usytuowanej nad jeziorem Bratan, na wysokości ok. 1500 m n.p.m.

 

Niestety pogoda nie dopisała, z czym można było się liczyć (zbliżała się pora deszczowa), poza tym zrobiło się chłodno. Po przekroczeniu świątyni lunął obfity, aczkolwiek krótki deszcz. Niemniej jednak i tak chmury wisiały złowieszczo nad jeziorem.

Aura podziałała mistycznie na to miejsce- nad jeziorem unosiła się lekka mgła, a niebo, spowite ciężkimi chmurami, całkowicie zasłoniło widok gór.

Świątynia nad jeziorem

 

 

 

 

 

Dodatkową atrakcją tego miejsca jest ogród. Co prawda trudno go podziwiać w takich warunkach atmosferycznych, ale myślę, że w słoneczne dni robi ogromne wrażenie.

 

 

 

 

 

 

 

 

Świątynia Pura Ulun Danu została zbudowana na cześć bogini Danu, gdzie słowo „Danu” w języku balijskim oznacza jezioro. Bogini wyżej wspomniana jest królową  wszelkich wód.

Generalnie kompleks świątynny składa się z czterech budynków, do których należą : Linga Pura (świątynia kultu boga Śiwy), Pura Puncak Mangu (świątynia boga Wisznu), Pura Teratai Bang (główna świątynia) oraz Pura Dalem Purwa (miejsce modlitw o zdrowie, płodność i dobrobyt).

 

Po szybkim obejściu świątyni ruszyliśmy do bardziej ciekawego miejsca. Gotowi na więcej wrażeń ? Będzie pięknie…

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *