Szmaragdowa wyspa Thassos – moja opinia

Szmaragdowa wyspa Thassos – czy ktoś o niej słyszał? Bo ja wcześniej nie słyszałam… O Krecie, o Kosie, o Santorini owszem, ale o tej maleńkiej wysepce niedaleko Kawali? Nigdy. I nic w tym dziwnego. Jest ona dość mało popularna, a poza tym mówi się, że to najbrzydsza wyspa w Grecji. Czy faktycznie? Przekonajmy się!

Jak już wiecie z poprzedniego postu, najpierw dotarłam z Sofii do Kawali, a dopiero stamtąd ruszyłam promem na wyspę Thassos. Płynęliśmy godzinę, a mnie czas minął jak w mgnieniu oka. Może dlatego, że wzroku nie mogłam oderwać od szafirowego Morza Egejskiego…? Poza tym zajęta byłam karmieniem mew, które w locie łapały rzucane przeze mnie kawałki chleba. Wywołało to takie zamieszanie, że ludzie przychodzili robić zdjęcia i nagrywać filmiki 🙂 .

Pobyt w regionie Skala Prinos

Wynajęliśmy domek blisko portu, w regionie zwanym Skala Prinos. Zdecydowanie nie jest to najładniejsze miejsce na wyspie, ale na pewno jedno z tańszych i spokojniejszych, ponieważ większość turystów lokuje się przy najpopularniejszych plażach takich jak np.: Golden Beach.

Tak wyglądał wyżej wspomniany rejon:

Co można robić na Thassos ?

Według mnie Thassos zdecydowanie jest miejscem do odpoczynku, a nie zwiedzania. Podczas, gdy tłumy turystów walą do najbardziej popularnych greckich zakątków, na tej wyspie panuje spokój. Ja w wolnym czasie odwiedzałam inne plaże i próbowałam po raz pierwszy w życiu snurkowania 🙂 . Wyłowiłam kilka muszelek, ale jak się później okazało, miały one lokatorów 😀 spostrzegłam to, gdy skorupki nagle zaczęły uciekać ze stolika 😉

DSCN7617

DSCN7620

Najbrzydsza wyspa w Grecji – czy faktycznie ?

Dlaczego Thassos zyskało miano najbrzydszej wyspy w Grecji? Być może dlatego, że w porównaniu do z takich miejsc jak Zakhyntos czy Santorini, ta jest mało egzotyczna. Co prawda nie mam porównania, bo nigdzie poza Thassos nie byłam, niemniej mam miłe wspomnienia z tego miejsca.

Oprócz siedzenia w Skala Prinos odwiedziłam również inne zakątki wyspy, w których było uroczo.

DSCN7844

Podsumowując: nie jest to najpiękniejsze miejsce na ziemi, ale ma swój urok, a poza tym jest to w miarę tania grecka wyspa, na której można wypocząć. W kolejnym poście pokażę Wam plaże na Thassos, które odwiedziłam.

2 Comments

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *