Toruń atrakcje – co zobaczyć w najsłodszym mieście w Polsce

Toruń na weekend to doskonała propozycja dla wszystkich, którzy mają ochotę spędzić czas w mieście oferującym nie tylko ciekawe atrakcje, ale również podniebne doznania. Wszakże aglomeracja ta słynie z niepowtarzalnej gotyckiej zabudowy oraz najlepszych pod słońcem pierników z pierwszej ręki! Poniżej znajdziecie moją propozycję miejsc wartych zobaczenia, spis rekomendowanych restauracji oraz przydatne informacje praktyczne dotyczące Torunia. Zapraszam!

Toruń atrakcje – czyli co warto zobaczyć w najsłodszym polskim mieście

Krzywa Wieża

To średniowieczna baszta obronna, z którą wiąże się legenda o pewnym Krzyżaku, który wbrew obowiązującym zasadom zakochał się w córce bogatego kupca. W związku ze złamaniem ślubu czystości, mężczyzna musiał wybudować krzywią wieżę. Obecnie mówi się, że osoby, które mają cięższe grzechy od wspomnianego Krzyżaka, nie zdołają utrzymać równowagi opierając się plecami o ścianę budynku. Spróbujecie? 😉

Dom i pomnik Mikołaja Kopernika

Przede wszystkim Toruń kojarzony jest z postacią Mikołaja Kopernika, który urodził się w tym mieście w 1473 roku. Warto wspomnieć, że w Toruniu zobaczymy dom, a także pomnik tego wybitnego, polskiego astronoma.

Pomnik Osiołka, Flisaka i Filusia

W najsłodszym polskim mieście można natknąć się na wiele ciekawych rzeźb i każda z nich ma ukrytą w sobie historię lub wiąże się z nią jakiś zabobon. Na przykład figura osła jest wspomnieniem stosowanych dawniej kar dla krnąbrnych żołnierzy. Z kolei pomnik Flisaka nawiązuje do legendy o mężczyźnie, który za sprawą swojej gry na skrzypcach wyprowadził za miasto plagę żab. Natomiast jeśli chodzi o rzeźbę pieska Filusia, to należy pogłaskać jego ogonek na szczęście.

Teatr „Baj”

Ten budynek robi furorę za sprawą swojej nietuzinkowej kompozycji.

Zamek Krzyżacki

Kolejnym ciekawym obiektem są ruiny Zamku Krzyżackiego, pochodzące z XIII wieku.

Planetarium

Osobiście uważam, że wizyta w Toruniu nie będzie należała do zaliczonych, jeśli nie skosztuje się tam piernika lub nie wybierze na seans do Planetarium 😉 .

Restauracja „Patio”

Niesamowite miejsce, w którym z miejsca zakochałam się ! Dlatego, jeśli szukacie klimatycznego zakątka na herbatę, kawę, ciasto, tudzież obiad, to koniecznie zajrzyjcie do tej restauracji.

ul. Ciasna i ul. Podrmura

Według mnie to najbardziej klimatyczne ulice, które mieszczą się na toruńskiej Starówce.

Toruń – atrakcje na weekend – informacje praktyczne

Jak długo przebywałam w Toruniu?

Tak jak w tytule notatki- w Toruniu przebywałam od piątku do niedzieli, czyli cały weekend.

Jak dostałam się do Torunia?

Do Torunia dostałam się samochodem.

Gdzie nocowałam?

Nocowałam w samym centrum, w kamienicy przy ulicy Mostowej. Namiar na nocleg znajdziecie tu.

Gdzie się stołowałam?

Mam Wam do polecenia kilka świetnych miejsc, a mianowicie:

Jak się poruszałam po Toruniu?

Całą Starówkę zwiedziłam na pieszo.

No, to kto planuje Toruń na weekend? 🙂 a może byliście i uważacie, że w liście atrakcji powinno się znaleźć coś jeszcze? Koniecznie dajcie znać!

Summary
Toruń atrakcje - co zobaczyć w najsłodszym mieście w Polsce
Article Name
Toruń atrakcje - co zobaczyć w najsłodszym mieście w Polsce
Description
Toruń atrakcje- czyli co warto zobaczyć w najsłodszym mieście w Polsce. Spis atrakcji, polecane restauracje oraz nocleg. Zapraszam!
Author
Publisher Name
Voyaga

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *