Uluwatu – mekka surferów i moja baza wypadowa

Ranek w Uluwatu. Budzi mnie alarm w komórce. Mam ochotę jeszcze poleżeć, ale za chwilę uzmysławiam sobie, że przecież jestem w nowym państwie. Ba ! Na innym kontynencie, pierwszy raz w życiu… Ta informacja skutecznie dociera do mojego mózgu i wprawia ciało w adrenalinę, dzięki której momentalnie rozbudzam się. Podchodzę do okna, odsłaniam ciężkie kotary, a moim oczom ukazuje się widok, którego dzień wcześniej nie widziałam, bo przybyłam nocą do hotelu :

dscn9648

Otwieram drzwi i od razu czuję duszny, wilgotny klimat.

Wakacje w raju

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

dscn9650

Po zjedzeniu śniadania, które wydaje mi się dość ubogie ( jeden tost z serem…), idę rozejrzeć się po okolicy i wreszcie zobaczyć ocean. Mam do niego 10 minut drogi!

dscn9652

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

dscn9653

Nieśmiało, spośród skał wyłania się on… Po raz pierwszy w życiu widzę ocean !

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Na brzegu leżą kamyczki, piękne muszelki i rafy koralowe…

dscn9657

Zatrzymuję się i patrzę w dal, a tam surferzy!

dscn0141

dscn0139

dscn0132

Po plaży spaceruje tutejsza kobieta. Sprzedaje sarongi, które warto mieć. Kupuję ich 3- oczywiście cena jest utargowana (wychodzi 15 zł za sztukę). Te chusty ratują mi życie przed niemiłosiernym upałem.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Pełno tu skał, różnych zakamarków. Turystów jest mało- większość obecnych siedzi w wodzie, oczekując na odpowiednią falę. A ja na przemian chodzę i leżę.

dscn0121

dscn9771

Dzień szybko się tutaj kończy- ok 18.30. Zachód słońca podziwiać można z tarasów pobliskich knajp usytuowanych na skarpie. Doskonałe miejsce, choć nie zawsze udany zmierzch…

dscn9662

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Wracam na teren hotelu. Czuję znużenie po długiej podróży oraz za sprawą różnicy czasu (6 h do przodu ).

dscn9774

dscn9773

Jak został zorganizowany wypad na Bali, kiedy kupiłam bilety, w jakim okresie pojechałam oraz wszelkie inne istotne informacje zostawię na później… A już w następnym poście pokażę Wam atrakcję Uluwatu

Zapraszam wkrótce 🙂

 

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *