Voyaga

 

Cześć ! Jestem Agnieszka ” Voyaga ” 🙂 Warszawianka z urodzenia, (e)migranta z wyboru. Przez większość życia mieszkałam w Warszawie, półtora roku w Belfaście i rok w Krakowie. Od 2013, nieprzerwanie, przebywam w Łodzi.

Jestem absolwentką Wyższej Szkoły Hotelarstwa, Gastronomii i Turystyki. Obie prace, licencjacką oraz magisterską, pisałam o mojej wieloletniej pasji- Finlandii. Dzięki stypendium uzyskanemu w Stowarzyszeniu Polska-Finlandia miałam okazję uczyć się języka fińskiego podczas miesięcznego pobytu w Helsinkach.

Na co dzień pracuję na etacie, w związku z czym mam 26 dni urlopu oraz weekendy w kwestii snucia podróżniczych planów 🙂

O podróżowaniu

Cenię sobie indywidualność oraz niezależność, dlatego najczęściej wyjazdy organizuję na własną rękę, tj. wyszukuję loty, wybieram kwatery oraz przygotowuję plan zwiedzania.

Każda podróż, niezależnie od tego czy mała czy duża, jest dla mnie ekscytująca! Bardzo lubię planować, być w drodze, a następnie doświadczać danego miejsca: jego klimat oraz specyfikę. Uważam, że wojaże poszerzają horyzonty i są najlepszą szkołą życia. Ponadto dostarczają mi nowych bodźców, zaspokajają ciekawość, inspirują oraz sprawiają, że mój apetyt na poznawanie świata rośnie.

Chętnie zwiedzam popularne atrakcje turystyczne, ale szukam także miejsc nietypowych. Natomiast na bazy noclegowe staram się wybierać obiekty kameralne, w których odpocznę. Jestem introwertykiem, dlatego też baterie ładuję w spokoju.

O blogu

Blog Voyaga jest dzieckiem zrodzonym z połączenia hobby jakimi są wojaże, pisanie oraz coraz bardziej fotografia. Jest to mój subiektywny przewodnik po świecie, w którym opisuję miejsca oraz rzeczy, które widziałam. Pojawią się tu również recenzje, przepisy i wszelkie inne tematy około podróżnicze. Czasem dodam też coś bardziej osobistego, co znajdziesz w zakładce Lifestyle.

Travel with me!

Mam nadzieję, że to co odkryjesz na blogu spodoba Ci się i zainspiruje do różnych ciekawych aktywności albo po prostu umili czas. Pamiętaj, że jesteś tu zawsze mile widziany 🙂

 

Odwiedzone kraje :

Europa: Austria, Belgia, Bułgaria, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Irlandia Północna, Litwa, Niemcy, San Marino, Słowacja, Szkocja, Szwecja, Watykan, Węgry, Włochy

Afryka: Mauritius

Azja: Indonezja (Bali)