Bliżej austriackiej natury – Wąwóz Seisenberg

Wąwóz Seisenberg to perełka ziemi salzburskiej stworzona przez samą matkę naturę ponad 12 000 lat temu. Zobaczcie jak cudowne i piękne jest to miejsce, które odwiedziłam podczas mojej ostatniej podróży po Austrii.

Wąwóz Seisenberg

Do Seisenberg dotarłam samochodem, który zaparkowaliśmy nieopodal wejścia na teren parku krajobrazowego. To właśnie tam, na pobliskich łąkach spotkałam małą dziewczynkę, która zbierała polne kwiaty. Wyglądała tak uroczo, że nie mogłam powstrzymać się, by nie zrobić jej zdjęcia. Na myśl przywodziła mi Heidi- bohaterkę filmu, który z uporem maniaka oglądałam w dzieciństwie.

Przed wejściem na teren parku znajduje się kasa oraz restauracja. Koszt wstępu do Seisenberg to 4 euro.

Tuż za bramką wejściową rozpoczyna się istny raj dla miłosników natury.

Tym rajem jest gęsty las, w którym znajdują się ogromne formacje sklane oraz krystalicznie czysty potok wzdłuż którego ciągnie się solidny, drewniany pomost. Seisenberg bardzo mocno skojarzył mi się ze Skalnym Miastem w Adrśpach oraz z Błędnymi Skałami. Każde z tych miejsc, choć krajobrazowo podobne, jest osobliwe na swój sposób.

Wędrówka w jedną stronę zajmuje około godziny, a metą jest restauracja, w której podniebienie można uraczyć m.in.: wyśmienitą zupą z czosnku niedźwiedziego. Polecam!

I jak Wam się podoba Seisenberg? Odwiedzilibyście to miejsce?

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *