Złote Piaski czy Słoneczny Brzeg? Moja opinia

Jeśli jesteś fanem atmosfery panującej nad morzem Bałtyckim, a znudziła Cię polska rzeczywistość, na którą składają się takie elementy jak: niestabilna pogoda, zimne morze czy  wygórowane ceny, to mam dla Ciebie alternatywną propozycję. Jest nią Bułgaria, a dokładnie jej dwa najpopularniejsze kurorty nad Morzem Czarnym. Tylko który wybrać- Złote Piaski czy Słoneczny Brzeg?

Golden Sands, czyli Złote Piaski

Kurort Złote Piaski znajduje się 17 km od Warny, nieopodal której wynajęliśmy apartament z widokiem na morze. Miałam stamtąd bardzo blisko do plaży (jakies 5 minut spacerem), na której nie było przesadnych tłumów. Bez problemu znalazłam leżak, nad którym górowała słomiana parasol, a wszystko to było w cenie drinka, który musiałam zakupić w pobliskiej knajpie. Nazwa Golden Sands oczywiście nie jest przypadkowa, bowiem nawiązuje do koloru plaży. Legenda głosi, że kiedyś piraci zakopali w tamtym miejscu skarb, który z czasem natura zamieniła złoty piasek.

Podczas mojego pobytu w Złotych Piaskach wybrałam się na wycieczkę do Warny. Miasto to w jakiś dziwny sposób kojarzyło mi się z naszym rodzimym Kołobrzegiem. Na drinka weszłam do Casino, jednego z największych budynków w mieście, w którym na najwyższym piętrze mieści się restauracja z doskonałą panoramą na te nadmorskie miasto. Degustacja alkoholu w takim miejscu należała do przyjemności. Warna bezdyskusyjnie tętni życiem, zwłaszcza wieczorami, kiedy to otwierają się lokalne dyskoteki, puby i inne przybytki nocnej rozrywki. Nie skorzystałam z żadnych tego typu ofert, ale z przyjemnością udałam się na spacer.

Byłam również w jednym aquaparku – Aquapolis. Bawiłam się doskonale! Niczym dziecko biegałam od jednej do drugiej zjeżdżalni. Pływałam również na pontonach i, od czasu do czasu, kładłam się nieopodal wodospadów, by w słońcu delektować się szumem wody. Wyobrażałam sobie wtedy, że jestem w jakimś bardzo dalekim, egzotycznym kraju.

Sunny Beach, czyli Słoneczny Brzeg

Słoneczny Brzeg (nazwa, ponieważ jest to bardzo nasłoneczniony brzeg) usytuowany jest ok. 35 km na północ od Burgas (w którym jest lotnisko), w gminie Nesebyr. Ten kurort zyskał miano europejskiego Las Vegas, ze względu na liczne obiekty, które nocą oświetlają całe wybrzeże. Sunny Beach jest zdecydowanie dużo bardziej oblegane przez turystów, o czym świadczy nie tylko mocno rozwinięta sieć noclegowa, ale przede wszystkim tłumy turystów. Jest tu także bardzo imprezowo. Perełką tego nadmorskiego kurortu jest Nessebar, przecudowne miasteczko, które należy odwiedzić!

Jeśli chodzi o nocleg, to również wynajęliśmy apartament z widokiem na morze, w miejscowości Svety Vlaz.

Złote Piaski czy Słoneczny Brzeg? Moja opinia

Przede wszystkim zaczęłabym od tego, że oba rejony są ciekawe i na pierwszy rzut oka niewiele je różni. Nęcą niskie ceny, bułgarska kuchnia, fantastyczna pogoda, ciepłe i piękne morze. Jednak gdyby się bardziej przyjrzeć, oba miejsca posiadają pewne różnice…  Moim zdaniem w Złotych Piaskach jest dużo ładniejsza linia brzegowa, a poza tym to bardzo spokojny rejon i nie tak imprezowy jak Sunny Beach. Z drugiej strony w Słonecznym Brzegu woda ma dużo ładniejszy kolor, ogromne wrażenie robi miasto Nessebar, ale niestety w tym nadmorskim regionie przebywa najwięcej turystów.

Ja przyznam, że choć nie przepadam za tłumami, to wybrałabym Sunny Beach, ze względu na Starówkę w Nessebar, która mnie wręcz oczarowała.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *