Agroturystyka blisko Łodzi – Dwór Rzepiszew

Niedawno odkryłam niesamowite miejsce. Miejsce pełne uroku i magii, przeszyte duchem przeszłości, otoczone zielenią, a do tego o kameralnej atmosferze. Aż ciężko mi uwierzyć, że nigdy wcześniej nie słyszałam o obiekcie, którym jest agroturystyka blisko Łodzi – Dwór Rzepiszew. Ten neoklasycystyczny kompleks znajduje się we wsi Rzepiszew, położonej w województwie łódzkim, ok.40 km na zachód od Łodzi.  Zapraszam na relację!

Dwór Rzepiszew

Agroturystyka blisko Łodzi – weekend z przyjaciółmi w Dworze Rzepiszew

Pewnego dnia wpadłam na pomysł, aby zabrać moich przyjaciół na weekend do jakiegoś ciekawego miejsca położonego nieopodal Łodzi. Po prostu stwierdziłam, że wyjazd w neutralne miejsce dobrze zrobi nam wszystkim, a na dodatek będzie to doskonała okazja do celebracji pierwszych dni lata oraz Nocy Świętojańskiej. Przeglądając różne oferty w internecie przypadkowo natknęłam się na ogłoszenie o wspomnianej agroturystyce. Obiekt od razu przypadł mi do gustu nie tylko za sprawą swoich nastrojowych wnętrz i prywaty, ale także dlatego, że znajduje się na bardzo zielonym terenie. Poza tym byłam wtedy oczarowana obejrzanym niedawno filmem pt.: „Trędowata” reżyserii Jerzego Hoffmana, więc tym bardziej ciągnęło mnie do klimatów, jakie reprezentuje właśnie Dwór Rzepiszew.

Przekraczając bramę posiadłości poczułam jakbym weszła do zupełnie innego świata..

Agroturystyka Dwór Rzepiszew

Agroturystyka Dwór Rzepiszew

Na podwórzu czekała już na nas rozstawiona altana oraz grill, bowiem informowaliśmy wcześniej właścicielkę, że kolację będziemy robić we własnym zakresie.

Dwór Rzepiszew – pokoje

Wnętrza pięknego dworu kryją równie piękne, wręcz nastrojowe pokoje. My zajęliśmy 3 pomieszczenia na piętrze, z czego tylko jedno miało osobną ubikację. Mnie przypadła różowa sypialnia z misternie zdobionymi meblami, w tym cudowną toaletką i mega wygodnym łóżkiem. Tuż obok sypialni znajduje się przyległy do niej pokój kąpielowy z wanną.

Agroturystyka Dwór Rzepiszew nocleg

Agroturystyka Dwór Rzepiszew nocleg

Agroturystyka Dwór Rzepiszew nocleg

Poniżej reszta pokoi.

Agroturystyka Dwór Rzepiszew nocleg

Dwór Rzepiszew – pokój z wanną w pokoju

Dwór Rzepiszew - pokój z wanną w pokoju

Agroturystyka Dwór Rzepiszew nocleg

Ogrody Dworu Rzepiszew

Dwór mieści się na ogromnym, zalesionym terenie. Jest tu również ogród, w którym rozbrzmiewa całodobowy koncert ptaków.  Od czasu do czasu urywałam się na spacery wokół obiektu, by napawać się tymi niesamowitymi okolicznościami przyrody. Bardzo mnie to odprężyło..

Natomiast wokół  terenu, na którym znajduje się obiekt, rozciągają się pola uprawne. Istna sielanka…

Podczas naszego pobytu pogoda nam nie dopisała- było zimno i padał deszcz, ale wiecie co? Po raz kolejny uświadomiłam sobie, że aura nie ma żadnego znaczenia, jeśli spędzasz czas z ludźmi, których towarzystwo sprawia Ci przyjemność. Wszyscy czerpaliśmy z tych chwil relaksując się, wdychając świeże powietrze  i słuchając dźwięku opadających kropli deszczu. Poza tym obiekt jest na tyle ciekawy i przytulny, że nie sposób nudzić się w jego wnętrzach.

Wieczorem, na ganku zapalane są lampiony, co sprawia, że dwór staje się jeszcze bardziej magiczny i czarowny.

Agroturystyka blisko Łodzi – Dwór Rzepiszew i informacje praktyczne oraz cennik

We dworze, oprócz wynajęcia noclegu, można zorganizować uroczystość dla kameralnej grupy osób. Myślałam nad opcją wykupienia obiadu, jednak ostatecznie zdecydowaliśmy się na urządzenie grilla we własnym zakresie (sprzęt jest na miejscu), ale za to poprosiliśmy właścicieli o przygotowanie śniadania. Było ono wyśmienite, a składało się z różnych wędlin, serów, świeżych i soczystych warzyw, a także aromatycznej i dobrej herbaty. Zaś na kaca dokupiliśmy krem z brokuł, który tego dnia był serwowany w kuchni Pań gospodyń 🙂 .

Informacje dotyczące cennika znajdziecie na stronie obiektu Dwór Rzepiszew.

Moja opinia o Dworze Rzepiszew

We Dworze Rzepiszew spędziłam cudowny czas, ciesząc się obecnością przyjaciół, pięknem miejsca oraz bliskością natury. Bardzo podobały mi się klimatyczne pokoje z charakterystycznie skrzypiącą podłogą i mega wygodnymi łóżkami. W tej agroturystyce odnalazłam spokój ducha i równowagę, a po dziś dzień trwam w rozmarzeniu za sprawą sielskich widoków. Serdecznie polecam to miejsce wszystkim!! Ja tu na pewno wrócę 🙂 !

Post ten dedykuję moim niezawodnym, wspaniałym i niezwykle serdecznym Przyjaciołom. Dziękuję, że jesteście!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.