Amsterdam atrakcje – co warto zobaczyć

Zapraszam Was na wirtualną wycieczkę po konstytucyjnej stolicy Holandii, którą jest Amsterdam 🙂 . Na tę podróż wybrałam się z biurem podróży, z którym wspólnie poznawałam jedno z najciekawszych i najbardziej kontrowersyjnych miast w Kraju Tulipanów. Przed nami Amsterdam, jego atrakcje i niesamowity klimat.

Organizacja oraz opis wycieczki

Jak już powyżej wspomniałam, na wycieczkę do Amsterdamu oraz ogrodu Keukenhof wybrałam się z biurem podróży Fanclub. Szczerze mogę je polecić każdemu, kto preferuje wyjazdy zorganizowane.

Z Polski, a konkretnie z Łodzi, wyruszyliśmy w godzinach popołudniowych, w piątek. Jechaliśmy całą noc, a wczesnym rankiem dotarliśmy na miejsce, prosto na otwarcie Keukenhof, o którym wspominałam w osobnym poście. Po niemal trzy godzinnym zwiedzaniu ogrodu wyruszyliśmy do Amsterdamu, po którym oprowadzał nas bardzo sympatyczny przewodnik. To właśnie on pokazał nam główne atrakcje miasta, czyli m.in.: Pałac Królewski, singel (kanały wodne) oraz główny rynek. Oczywiście, podczas wycieczki mieliśmy tak zwany „czas wolny”.

Amsterdam przewodnik i atrakcje – co zobaczyć w konstytucyjnej stolicy Holandii

Kanały w Amsterdamie

W Amsterdamie znajduje się 1200 kanałów i 160 mostów, a więc więcej niż w Wenecji, które przecież też jest miastem wodnym. Co więcej, nazwa Amsterdam nawiązuje do klimatu miasta, bowiem pochodzi od słowa (a zarazem wcześniejszej nazwy aglomeracji) Amstelredam, co znaczy tamę nad rzeką Amstel.

Klimatyczne kamienice

Amsterdam posiada dość charakterystyczną zabudowę, a mianowicie ciekawe kamienice.

Wszędobylskie rowery

Czy wiedzieliście, że w Amsterdamie jest zdecydowanie więcej rowerów niż mieszkańców? Co więcej, ścieżki rowerowe mają około 400 km długości. Jeśli będziecie w Amsterdamie, to uważajcie na rowerzystów. Bowiem oni w ogóle nie baczą na przechodniów, więc lepiej się pilnować, żeby nie zostać rozjechanym 😉 .

Beginaż

Miejsce, które niegdyś zamieszkiwane było przez beginki, czyli kobiety które co prawda nie były zakonnicami, ale wiodły równie ascetyczne i bogobojne życie.

Dzielnica Czerwonych Latarnii

To jest najbardziej znane, a jednocześnie kontrowersyjne miejsce w całym Amsterdamie. Otóż to właśnie tam znajdują się sex shopy, muzeum erotyki czy prostytucji oraz teatry. W tych ostatnich można zobaczyć występy ludzi, którzy na żywo uprawiają seks. Poniżej przykład witryny, w której po zmroku ukazują się piękne, roznegliżowane dziewczyny zachęcające przechodzących panów do odwiedzenia ich. Warto zwrócić uwagę, że niektóre okna wystawowe przypominają kabinę prysznicową.

Przy okazji chciałabym podzielić się ciekawostką, że prostytucja w Amsterdamie jest legalna od 1815 roku, a co lepsze, to kościół zorganizował tę dzielnicę!

Podsumowanie

Co mnie urzekło w Amsterdamie? Przede wszystkim luźna atmosfera, a także urokliwe, kolorowe kamienice nad kanałami. Otóż lubię, gdy w miastach jest jakiś zbiornik wodny, a co się z tym wiąże istnieje możliwość aby usiąść nad nim i się zrelaksować.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.