Austria – co warto zobaczyć – moja majówka 2018

Austria. To była moja trzecia wizyta w tym kraju, ale pierwsza przez pryzmat ilości spędzonego czasu oraz intensywności zwiedzania. Bo tym razem nie poprzestałam tylko na podziwianiu Wiedniu- otóż byłam także w innych miejscowościach. Zatem jakie ciekawe miejsca w Austrii widziałam?

Dotąd ten kraj głównie kojarzył mi się ze sportami zimowymi oraz z Elżbietą Bawarską. Tej wiosny postanowiłam zgłębić moją wiedzę i pojechać do Austrii, aby przekonać się, co ciekawego ma do zaoferowania nieznane mi bliżej państwo. I okazało się, że wiele!

Plan zwiedzania Austrii

Zanim udałam się w podróż do Austrii, miałam już gotowy plan wycieczki, jednak będąc na miejscu nie trzymałam się go aż tak mocno.  Dobrze jest czasem pozostawić miejsce na spontaniczność. Ja dzięki temu miałam okazję zobaczyć kilka niezwykłych lokalizacji, a także nocować w klimatycznych obiektach (choć ciężko było znaleźć jakikolwiek wolny w tamtym okresie). Poniżej przedstawiam Wam moją listę najciekawszych miejsc w Austrii. Niektórym z nich poświęcę osobny post, dlatego też w tej notatce nie będę zbyt wylewna 😉 .

Austria – co warto zobaczyć

Wiedeń

O stolicy pisałam już na blogu w notatce: Co warto zobaczyć w Wiedniu i tam też Was odsyłam.

Salzburg

Jest to urocze alpejskie miasteczko położone w północno-zachodniej części Austrii, tuż przy granicy z Niemcami. Nazwa Salzburg (solny zamek) została nadana przez pierwszego biskupa w tym rejonie, a obecnie patrona miasta- św. Ruperta, który doceniał rolę i wartość soli. Godnym uwagi jest fakt, że w tym mieście przyszedł na świat kompozytor i wirtuoz gry na instrumentach klawiszowych- Wolfgang Amadeusz Mozart.

Hallstatt

Tej austriackiej mieścinie nie można odmówić cudownego krajobrazu, na którego urok składają się Alpy oraz jezioro Hallstattersee. Bez wątpienia, jest to najładniejsze miejsce w całej Austrii, którą każdy powinien zobaczyć. Jako ciekawostkę wspomnę, że Chińczycy upodobali sobie Hallstatt do tego stopnia, że postanowili zrobić replikę miasta w swoim kraju!

Park Seisenbergklamm

Natomiast w Seisenbergklamm wróciły wspomnienia z wycieczki do Błędnych Skał oraz Skalnego Miasta w Adrspach, a to za sprawą podobnej scenerii, czyli ogromnych skał pomiędzy którymi znajdują się wąskie przejścia.

Zamki i pałace w Austrii

Eisenstadt

Około 70 km na południe od Wiednia, tuż przy granicy z Węgrami, znajduje się miejscowość Eisenstadt. Miasteczko to określa się mianem stolicy  najmłodszego kraju związkowego Austrii, zwanego Burgenland.

Zamek Liechtenstein

Niestety, dotarłam za późno, aby zwiedzić zamek od środka, ale sam spacer wokół warowni, pośród gęstej zieleni zrekompensował mi tę stratę. Warownia jest przepiękna!

Zamek Kreuzenstein

Z kolei ten obiekt odwiedziłam ostatniego dnia, w drodze powrotnej do Polski. Niestety, również nie załapałam się na zwiedzanie (trzeba trafić na odpowiednią porę, bo po wnętrzach oprowadza przewodnik).

Zamek Finstergrün

Kolejny niezwykły obiekt, którego komnat również nie zobaczyłam, ale przynajmniej dostałam się na dziedziniec. Pomimo, że zamek był akurat rekonstruowany, a dodatkowo mieści się w nim hotel, to budynek zachował w sobie ducha przeszłości oraz surowy klimat zamierzchłych czasów.

Wycieczka dodatkowa

Wycieczka fakultatywna – Orle Gniazdo 

Jeśli będziecie w Salzburgu, to koniecznie wybierzcie się na wycieczkę do Niemiec,a konkretnie do Orlego Gniazda. Otóż jest to górska rezydencja Hitlera, której główną atrakcją turystyczną jest złota winda!

UWAGA! Obiekt jest czynny sezonowo, dlatego zaglądajcie na stronę siedziby.

I jak podoba się Wam moje zestawienie najciekawszych miejsc w Austrii? Byliście w którymś z nich, albo może macie swoje austriackie miejscówki do polecenia? Koniecznie podzielcie się!

Na koniec Austria w pigułce:

___________________________________________________________

Moje inne posty o Austrii :

Komentarze do “Austria – co warto zobaczyć – moja majówka 2018”

  1. motowłóczykij

    Dla mnie Austria jest godna polecenia w każdym jej calu . Tam nawet śmieci (jeśli już są ) jakoś lepiej wyglądają 😉 . W planach miałem zajechać do Hallstatt , pojeździć kilka dni po Alpach i napawać się widokami , podążyć do Villach , potem na Słowenię. Niestety nie udało mi się wyruszyć 🙁 .
    Pozdrawiam!

    Odpowiedz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.