Barcelona – co zobaczyć w 1 dzień?

Barcelona to miasto, które znajduje się w północno-wschodniej Hiszpanii, nad Morzem Śródziemnym. Zapraszam na artykuł „Barcelona – co zobaczyć w 1 dzień?”.

Zwiedzanie Barcelony

Podróż do Barcelony była spontaniczną decyzją. Po prostu zostało jedno wolne miejsce w autokarze z turystami z Lloret de Mar, więc wykorzystałam tę możliwość. Nie byłam do końca zadowolona z wycieczki, gdyż program był napięty, a czasu mało. Co więcej, większość atrakcji oglądaliśmy jedynie z okna autokaru.

Barcelona – co zobaczyć w 1 dzień?

Sagrada Familia

Secesyjny kościół wybudowany przez popularnego architekta- Antoniego Gaudi. Budowla do dziś nie został ukończona i mówi się, że kiedy to się stanie, nastąpi koniec świata 😉 Niestety, nie miałam okazji być w środku, a z zewnątrz ciężko było w pełni zachwycić się tą sakralną świątynią, gdyż w większej części została pokryta rusztowaniami oraz zwojami ochronnych materiałów. Na pewno to, co czyni ten obiekt niezwykłym, jest z pewnością jego wielkość oraz wyjątkowy styl.

Sagrada Familia Barcelona

Park Guell

Jest to malowniczy ogród z elementami różnokolorowych potłuczonych płytek ceramicznych, również zaprojektowany (lecz nieukończony) przez Gaudiego.

Park Guell Barcelona

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Park Guell Barcelona

Kolumna Krzysztofa Kolumba w Barcelonie

Kolumna Krzysztofa Kolumba w Barcelonie

Montjuïc czyli Żydowskie Wzgórze 

Najlepszy widok na panoramę Barcelony.

Montjuïc Barcelona panorama

Montjuïc Barcelona panorama

Pokaz fontann multimedialnych w Barcelonie

A ostatnią atrakcją dnia był  przepiękny pokaz fontann multimedialnych. Coś niesamowitego, pięknego i wzruszającego w jednym. Z pewnością coś, co zapamiętam do końca życia.

Pokaz fontann multimedialnych w Barcelonie

Pokaz fontann multimedialnych w Barcelonie

Barcelona – co zobaczyć w 1 dzień? Podsumowanie

Myślę, że kiedyś, w przyszłości, wrócę do tego miasta, by przyjrzeć mu się lepiej, zobaczyć to, czego nie mogłam/nie miałam czasu i zrobić lepsze zdjęcia na pamiątkę 🙂 Często słyszę, że Barcelona jest jednym z miejsc, które urzekły turystów- być może czegoś jeszcze nie odkryłam, być może nie skupiłam się na pięknie tego miasta, a może po prostu nie mam takiego gustu jak większość 🙂 A Wy, co byście polecili, żeby zwiedzić w Barcelonie?

Komentarze do “Barcelona – co zobaczyć w 1 dzień?”

 1. Barcelona jest fantastyczna i wciąga. Mnie tak zauroczyła, że już dwa lata z rzędu byłam tam w okresie listopadowego długiego weekendu i zastanawiam się, czy nie lecieć i w tym roku. Jeden dzień to zdecydowanie za mało żeby poczuć klimat tego miasta. Polecam wypad na 3 dni. A u mnie znajdziesz informację o tym co jeszcze warto tam zobaczyć. 😉
  Pozdrawiam.

  Odpowiedz
 2. Uwielbiam Barcelonę. Po Montjuic mogłabym chodzić godzinami. Uwielbiam też rozciągający się na wzgórzu… cmentarz. 😉

  Kocham twórczość Gaudiego, więc dla mnie zwiedzanie Sagrady, Casa Battlo czy La Pedrery było obowiązkowe. A najpiękniejszy widok na miasto jest z Turo de la Rovira (panorama 360 stopni). Lubię błądzić uliczkami dzielnicy La Ribera oraz Barri Gotic. Mam nadzieję kiedyś powłóczyć się uliczkami dzielnicy Raval.

  Odpowiedz
  1. Voyaga Autor

   Zdecydowanie, musze tam pojechać raz jeszcze i zwiedzić wszystko na spokojnie, a przede wszystkim pobyc tam co najmniej kilka dni 🙂 Pozdrawiam serdecznie!

   Odpowiedz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.