Achillion

Achillion to pałac znajdujący się na greckiej wyspie Korfu, w południowej części Europy. Został zbudowany w 1890 roku dla Elżbiety Bawarskiej, znanej również jako cesarzowa Sisi Austrii. Ta imponująca rezydencja stała się symbolem luksusu, smutku i ucieczki przed oficjalnymi obowiązkami dworskiego życia, które tak bardzo ciążyły cesarzowej. Achillion, z jego bogatą historią i wyjątkową architekturą, jest jednym z najbardziej fascynujących miejsc na Korfu, przyciągającym rokrocznie tysiące turystów z całego świata.

Achillion

(więcej…)

Opuszczone miejsca- Łódź

Łódź, miasto położone w centralnej Polsce, znane jest z bogatej historii przemysłowej, która od czasów rewolucji przemysłowej pozostawiła w jego tkance miejskiej wiele zabytkowych fabryk i rezydencji. Wraz z przemianami gospodarczymi i społecznymi, które nastąpiły po upadku komunizmu, niektóre z tych obiektów zostały opuszczone i zapomniane. Dziś, te opuszczone miejsca przyciągają poszukiwaczy przygód, fotografów i wszystkich tych, którzy są zafascynowani historią i chcą doświadczyć nieco nostalgicznej atmosfery minionych epok.

 

opuszczone miejsca łódź (więcej…)

Na co uważać w Marsa Alam?

Marsa Alam, położone na południowym wybrzeżu Egiptu nad Morzem Czerwonym, jest coraz bardziej popularnym miejscem wśród turystów szukających słońca, pięknych plaż i niezrównanych możliwości nurkowania. Chociaż jest to miejsce stosunkowo bezpieczne i przyjazne dla odwiedzających, istnieje kilka kwestii, na które warto zwrócić uwagę, aby pobyt był nie tylko przyjemny, ale i bezproblemowy.

na co uważać w marsa alam

(więcej…)

Luksor

Luksor, znany również jako starożytne Teby, jest miastem, które leży w sercu Egiptu, nad brzegiem Nilu. To miejsce, które przez wieki przyciągało podróżników, badaczy i miłośników historii, oferując im wgląd w bogatą i fascynującą przeszłość jednej z najstarszych cywilizacji świata. Luksor, dzielący się na wschodni i zachodni brzeg Nilu, jest jak żywe muzeum na otwartym powietrzu, pełne zabytków, które opowiadają historie o faraonach, bogach i ludziach, którzy tworzyli historię starożytnego Egiptu.

luksor

(więcej…)