Bruksela atrakcje – co zobaczyć w stolicy Belgii w 1 dzień

Bruksela to stolica Belgii, siedziba króla oraz parlamentu belgijskiego. Dodatkowo, to także siedziba instytucji Unii Europejskiej. W niniejszej notatce podpowiadam co zobaczyć w Brukselii w jeden dzień, zapraszam!

Zanim przejdę do spisu atrakcji w Brukseli to wspomnę, że do ostatniej chwili wahałam się czy jechać tam na kilka godzin zwiedzania, czy jednak odpuścić i od razu udać się na lotnisko. Bowiem ostatnie wydarzenia (zamachy terrorystyczne 2017), a dodatkowo atmosfera panująca w stolicy Belgii, nie zachęcały, ale.. Jeśli nie teraz, to kiedy?!

Bruksela atrakcje – co zobaczyć w stolicy Belgii

Grand Palace, czyli Wielki Plac w Brukseli

Faktycznie, imponujące miejsce! Przede wszystkim niezwykłe wrażenie robią znajdujące się na placu kamienice (zdobione na złoto) oraz gotycki ratusz z XV.

Manneken Pis

Rzeźba siusiającego chłopca. Dlaczego akurat ta figurka stała się symbolem stolicy Belgii? Otóż legenda głosi, że dawno temu, wrogowie, którzy otoczyli miasto, mieli ze sobą ładunki wybuchowe. A dostrzegł to Julian- mały chłopiec, którego postać widnieje na niniejszej fontannie. To właśnie on ocalił miasto przed katastrofą, siusiając na lont.

Katedra św. Michała w Brukseli

Do złudzenia przypomina paryskie Notre Dame.

Pasaż św. Huberta w Brukseli

Ten z kolei jest bardzo podobny do galerii Vittorio Emanuele II znajdującego się w Mediolanie, choć bardziej brudny i mały.

Atomium Bruksela

Atomium to ogromny model kryształu żelaza, powiększony 150 miliardów razy od oryginału, o wysokości ponad 100 m. Znajduje się na obrzeżach Brukseli. Fajne miejsce na odpoczynek oraz ciekawe fotografie.

Co sądzicie o stolicy Belgii?

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.