Co warto zobaczyć nad Jeziorem Garda? Atrakcje i informacje praktyczne

Jezioro Garda znajduje się w północnej części Włoch, w połowie drogi pomiędzy Mediolanem a Wenecją. Co więcej, jest to najgłębszy, a zarazem największy zbiornik wodny we Włoszech. Dodatkowo, dopełnieniem jego cudownego krajobrazu są malownicze Alpy, rozciągnięte niemalże wokół całego jeziora, którego całkowita długość wynosi ok. 55 km. Bezsprzecznie, całość robi ogromne wrażenie!

Zapraszam Was na wpis o tym, co warto zobaczyć nad Jeziorem Garda.

Co warto zobaczyć nad Jeziorem Garda? Atrakcje i zwiedzanie

Assenza

Jest to maleńkie i spokojne miasteczko ulokowane nad samym jeziorem Garda, które było moją bazą wypadową.

Canale di Tenno

Ta urocza wioska o średniowiecznej architekturze pochodzi z 1211 i jest wyjątkowym miejscem pod względem charakteru oraz zabudowy.

Wodospady Paco Grotta Cascatta Varone

To kompleks grot skalnych, w których znajdują się wodospady. Warto wspomnieć, że podobno miejscem tym zauroczył się sam Owidiusz!

Miasteczko Riva del Garda

To niewątpliwie najpopularniejszy, a zarazem najbardziej malowniczy kurort w północnej części jeziora. Na specjalną uwagę zasługuje znajdująca się w tym mieście restauracja, o której wspominam w dalszej części notatki.

Lazise

Tak zwana Wenecja Gardy. Jest to bardzo urokliwe miasteczko, którego perełkami są m.in.: zamek pochodzący z IX wieku oraz nadbrzeżna promenada z głównym placem Piazza V. Emanuele.

Torbole

Miasteczko charakteryzują urocze, kolorowe kamieniczki ulokowane nad samą Gardą.

Pergolese

Na tę plantację winogron trafiłam przypadkiem, ale cieszę się, bo widoki stamtąd zapierały dech w piersi!

Co warto zobaczyć w okolicach Jeziora Garda?

Bergamo

To miasto jest przedsionkiem północnych Włoch i kryje w sobie wiele ciekawych atrakcji turystycznych, o których poczytacie w tym poście.

Werona

Kto z nas nie słyszał nieszczęśliwej historii dwojga kochanków z Werony- Romea i Julii? Wszakże ten dramat napisany przez znanego nam szerzej Williama Szekspira, który to… nigdy w tym mieście nie był! O ile dzieje miłości młodzieńców zostały zmyślone, o tyle rody Capuletich oraz Motecchich istniały naprawdę! Co roku do tego miasta, położonego w północno wschodniej części Włoch, przybywa ok. 3 milionów turystów uznając je za jedno z najromantyczniejszych i najpiękniejszych. Z pewnością coś w tym musi być, ponieważ Werona znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Jezioro Garda – informacje praktyczne

Ofertę podróży nad jezioro Garda (dla 4 osób) znalazłam kilka tygodni wcześniej, na portalu Wakacyjni Piraci. Cena-500zł od osoby-obejmowała następujące rzeczy:

-przelot liniami Wizzair (Warszawa-Bergamo),

-transfer (wypożyczony samochód z lotniska na 4 doby),

-4 doby w hotelu nad samym jeziorem, w miejscowości Assenza.

Podróż odbyła się na początku października, a o tej porze roku temperatura sięgała ok. 23C w ciągu dnia, zaś wieczorem spadała do mniej więcej 10C.

Jezioro Garda – nocleg

Spałam w Atlantide Villaggio Albergo.

Jezioro Garda – restauracje

Assenza

  • Pizzeria Ristorante Marianna

Riva del Garda

I jak Wam się podoba spis ciekawych miejsc oraz polecane restauracje? Koniecznie dajcie znać!

Summary
Jezioro Garda - atrakcje oraz informacje praktyczne
Article Name
Jezioro Garda - atrakcje oraz informacje praktyczne
Description
Jezioro Garda - co warto zobaczyć, czyli spis najciekawszych miejsc nad samą Gardą jak i w jej okolicy. Informacje praktyczne i kosztorys.
Author

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.