Co warto zobaczyć w Marsa Alam?

Marsa Alam to jeden ze słynnych egipskich kurortów położony w południowo-wschodniej części kraju, nad Morzem Czerwonym. Sprawdź co warto zobaczyć i zrobić w Marsa Alam.

Kiedy lecieć?

W Marsa Alam byłam 2 razy – za pierwszym razem w grudniu (tuż przed Bożym Narodzeniem), za drugim w kwietniu (podczas Ramadanu). Oba terminy miały swoje plusy jak i minusy. Przede wszystkim zimową porą było zdecydowanie mniej turystów, temperatura za dnia sięgała ok.24 C, natomiast woda była chłodna. Z kolei na wiosnę było już 32 C, a morze ciepłe niczym letnia zupa.

W obu przypadkach zatrzymałam się w tym samym hotelu, o czym możecie przeczytać w osobnym artykule.

THE THREE CORNERS FAYROUZ – HOTEL BLISKO LOTNISKA W MARSA ALAM – RECENZJA

Na początku należy wspomnieć, że Marsa Alam to bardzo spokojna i kameralna miejscowość, która leży zdecydowanie daleko od pozostałych egipskich kurortów, jak chociażby Hurghady (271 km). Według mnie Marsa Alam jest doskonałym miejscem dla wszystkich tych, którzy nie potrzebują zbyt wielu bodźców (atrakcji) i cenią sobie wypoczynek. Niemniej, i tak znajdzie się tam coś dla każdego, kto lubi trochę aktywności.

Co warto zobaczyć w Marsa Alam? Rafę Koralową

Nie wiem jak jest w przypadku innych hoteli, natomiast Three Corners Fayrouz znajduje się na obszarze Parku Narodowego, a w związku z tym ma dostęp do przepięknej rafy koralowej.  Jeśli dopisze Wam szczęście to będziecie mogli zobaczyć tam rybę krokodyla, płaszczki, żółwie a nawet krowę morską.

Co warto zobaczyć w Marsa Alam? Zatoka Mubarak, czyli Dom Żółwi

Miejsce to znajduje się 10 minut pieszo od hotelu Three Corners Fayrouz i słynie z tego, że można tam zobaczyć żółwie. 

Co warto zobaczyć w Marsa Alam? Port Ghalib

To po prostu pobliski port, w którym jest targ, restauracje oraz sklepy. Z hotelu Three Corners Fayrouz można wynająć taksówkę, która zawiezie Was do Portu Ghalib oddalonego o mniej więcej 4 km. Przewóz w jedną stronę kosztuje 6$.

Co warto zobaczyć w Marsa Alam? Pustynię na quadach

Uważam, że to była jedna z najfajniejszych aktywności jakich kiedykolwiek doświadczyłam i z ręką na sercu poleciłabym ją każdemu. Jednak, zanim wsiądziecie na quad upewnijcie się, że hamulce oraz kierownica działają jak należy. W każdym razie, fajnie było poczuć wiatr w kasku i piasek w zębach jadąc przez pobliską pustynię na quadach. Polecam wyprawę zwłaszcza o zachodzie słońca, gdyż widoki są niesamowite!

Wycieczki fakultatywne – Luksor

To już co prawda jest daleka wyprawa, bo poza wspomniany kurort, niemniej uważam, że warto z niej skorzystać. Szczegóły wycieczki opisałam w artykule poniżej.

CO ZOBACZYĆ W LUKSORZE ?

Podsumowanie

Jak sami widzicie w  rzeczonym egipskim kurorcie nie ma zbyt wielu atrakcji. Jednakże to, co można tam zobaczyć związane jest w większości ze światem podwodnej fauny i flory, która bezsprzecznie jest czymś wartym uwagi.

Jeśli spodobał Ci się mój post i chcesz mnie docenić, to zostaw komentarz lub polub mój profil na Facebooku i/lub na Instagramie. Dziękuję ❤️

Więcej ciekawych artykułów o Egipcie znajdziesz tu.

Summary
Co warto zobaczyć w Marsa Alam?
Article Name
Co warto zobaczyć w Marsa Alam?
Description
Wybierasz się do Egiptu i zastanawiasz co warto zobaczyć i zrobić w Marsa Alam? W artykule znajdziesz podpowiedź. Zapraszam!
Author

Jeden komentarz do “Co warto zobaczyć w Marsa Alam?”

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.