Kolorowe Jeziorka w Rudawskim Parku Krajobrazowym – opis i informacje

Kolorowe Jeziorka w Rudawskim Parku Krajobrazowym to kolejna nietuzinkowa atrakcja Dolnego Śląska, którą warto zobaczyć! Zapraszam na artykuł „Kolorowe Jeziorka – opis i informacje”.

Kolorowe Jeziorka opis

Skąd taka nazwa? Ponieważ owe zbiorniki wodne mają zabarwienie żółte, purpurowe, błękitne i zielone. Do tego ostatniego niestety nie dotarłam, ale z chęcią pokażę Wam pozostałe trzy.

Kolorowe Jeziorka – opis

Jeziorko Żółte

Zaraz po wejściu na teren parku natkniemy się na Jeziorko Żółte. Jego zabarwienie jest wynikiem zawartości chemicznej otaczających skał bogatych w wapno i siarkę. Możemy zrobić jeziorku zdjęcie z góry, a także zejść do niego przez otwór skalny. Jak widać na poniższym zdjęciu, ten zbiornik był już trochę wyschnięty.

Kolorowe Jeziorka opis Jeziorko Żółte

Kolorowe Jeziorka opis Jeziorko Żółte

Jeziorko Purpurowe

Tuż obok Żółtego Jeziorka, znajduje się Jeziorko Purpurowe. Purpur to efekt roztworu kwasu siarkowego. Wcześniej w tym miejscu znajdowała się kopalnia „Nadzieja” utworzona w 1785 roku.

Kolorowe Jeziorka opis Jeziorko Purpurowe

Kolorowe Jeziorka opis Jeziorko Purpurowe

Jeziorko Błękitne

Parę metrów dalej, idąc w górę, natkniemy się na, moim zdaniem, najpiękniejsze jeziorko – jeziorko błękitne! Ono także powstało w miejscu dawnej kopalni. Nazywała się ona „Nowa Nadzieja”, a działała od roku 1793. Woda w tym zbiorniku zawdzięcza swój kolor związkom miedzi.

Kolorowe Jeziorka opis Jeziorko Błękitne

Kolorowe Jeziorka opis Jeziorko Błękitne

Kolorowe Jeziorka opis Jeziorko Błękitne

Kolorowe Jeziorka – informacje

Kiedy jechać?

Może się zdarzyć, że jeziorka zmniejszą swoją wielkość, a nawet całkowicie wyschną – wszystko zależy od warunków atmosferycznych. Dlatego, z tego co słyszałam, warto wybrać się tam na wiosnę i jesień.

Jak dojechać?

Kolorowe Jeziorka znajdują się na terenie Rudawskiego Parku Krajobrazowego, nieopodal miejscowości Wieściszowice. Dojedziecie tam od strony wsi Marciszów, odbijając z drogi nr 328.

Parking

Atrakcja jest czynna całą dobę, a wejście na szlak turystyczny bezpłatny. Niemniej, zapłacić trzeba za parking.

Kolorowe Jeziorka – opis oraz informacje. Podsumowanie

Jeśli będziecie w okolicy i pogoda dopisze, koniecznie zajrzyjcie do Rudawskiego Parku Krajobrazowego, żeby zobaczyć Kolorowe Jeziorka. Relaks oraz piękne widoki gwarantowane!

Komentarze do “Kolorowe Jeziorka w Rudawskim Parku Krajobrazowym – opis i informacje”

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.