Kuba – co zobaczyć w zachodniej części wyspy?

Dla wszystkich planujących wyjazd na wyspę gorącą jak wulkan przygotowałam post Kuba – co zobaczyć w zachodniej części wyspy. Zapraszam!

Kuba - co zobaczyć w zachodniej części wyspy

Mając do dyspozycji ok. 2,5 tygodnia urlopu, postanowiliśmy skoncentrować się na eksplorowaniu zachodniej części kraju. W związku z tym rozkład jazdy wyglądał w sposób następujący:

Jeśli interesuje Was jak w całości zorganizowałam wyjazd na Kubę na własną rękę, to odsyłam Was do tej notatki.

Kuba – co zobaczyć w zachodniej część wyspy?

Hawana

Stolica Kuby została założona przez Diego Velaqueza w 1515 roku. Na początku miasto znajdowało się w południowym rejonie wybrzeża wyspy, natomiast w 1519 roku zostało przeniesione na obecny teren. O tej aglomeracji można powiedzieć wiele ciekawostek, chociażby to, że jest największym portem na Karaibach oraz, że była ulubionym miejscem Ernesta Hemingwaya. Natomiast jeśli interesuje Was co warto zobaczyć i zrobić w Hawanie, to odsyłam Was do tej notatki.

Kuba - co zobaczyć. Hawana

Kuba - co zobaczyć. Hawana

Valle de Viñales

Dolina Vinales (Valle de Viñales) znajduje się w górach Sierra de los Organos, w prowincji Pinar del Rio. Rejon ten słynie z uprawy tytoniu oraz kawy. Za sprawą swojego przepięknego i unikatowego krajobrazu, na który składają się m.in.: charakterystyczne formacje skalne (mogoty), dolina została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Przebywając w Valle de Viñales koniecznie zobaczcie:

  • dolinę (polecam przejażdżkę konno)
  • indiańską jaskinię Cueva del Indio (polecam wycieczkę na rowerze)
  • plażę Cayo Jutia

Więcej o dolinie Vinales przeczytacie tu.

Kuba - co zobaczyć. Valle de Vinales

Kuba - co zobaczyć. Valle de Vinales

Kuba - co zobaczyć. Valle de Vinales

Kuba - co zobaczyć. Valle de Vinales

Trinidad

Region Sancti Spiritus, w którym znajduje się Trinidad, to bardzo urozmaicony obszar, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. A Opcji jest naprawdę wiele! Cna przykład można poleżeć na plaży (Playa Ancón, Playa Maria Aguilar, Playa La Boca), przemierzać Dolinę Cukrową, tudzież Rezerwat Przyrody, lub po prostu delektować się jedzeniem czy drinkiem w knajpie, we wspomnianym powyżej mieście.

Kuba - co zobaczyć. Trinidad

Kuba - co zobaczyć. Trinidad

Kuba - co zobaczyć. Trinidad

Kuba - co zobaczyć. Trinidad

Kuba - co zobaczyć. Trinidad

Varadero

Ten popularny kubański kurort był ukoronowaniem naszego pobytu na Kubie, bowiem tam, oprócz leżenia na plaży i podziwiania niezwykłego koloru morza, nie mieliśmy nic innego do robienia. Dlatego też było to miłe zakończenie podróżowania po wyspie.

Kuba - co zobaczyć. Varadero

Jeśli spodobał Ci się mój post i chcesz mnie docenić, to zostaw komentarz lub polub mój profil na Facebooku i/lub na Instagramie. Dziękuję ❤️

Więcej ciekawych postów o Kubie znajdziesz tu.

Summary
Kuba atrakcje - co zobaczyć w zachodniej części wyspy
Article Name
Kuba atrakcje - co zobaczyć w zachodniej części wyspy
Description
Dla wszystkich planujących wyjazd na wyspę gorącą jak wulkan przygotowałam post Kuba - przewodnik po ciekawych miejscach w zachodniej części wyspy. Zapraszam!
Author
Publisher Name
Voyaga

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.