Londyn – co warto zobaczyć w stolicy Anglii?

Londyn – stolica Anglii i Wielkiej Brytanii. Jest to trzecie co do wielkości miasto w Europie, zaraz po Moskwie i Stambule. Niniejszym, zapraszam na artykuł Londyn- co warto zobaczyć w stolicy Anglii.

Powstało już tak wiele artykułów oraz postów o atrakcjach turystycznych Londynu, że ciężko byłoby stać się pionierem w tym temacie. Niemniej, postanowiłam zrobić sobie samej wyzwanie, którego celem było zejście z utartego szlaku po to, aby odnaleźć mało turystyczne londyńskie perełki. W niniejszym artykule wspominam o najbardziej popularnych atrakcjach stolicy Anglii, ale dodam także wzmiankę o tych mniej znanych miejscach. Zapraszam!

Londyn – co warto zobaczyć? Atrakcje na weekend

London Eye

Diabelski młyn, zwany również kołem milenijnym, powstał z okazji nowego tysiąclecia. Zresztą podobnie jak The O2 oraz Millennium Bridge.

Londyn - co warto zobaczyć? London Eye

The National Gallery i Trafalgar Square

Słyszałam wiele pozytywnych opinii o National Gallery, lecz niestety nie miałam czasu, aby wejść do środka i przekonać się o jej świetności. Mimo to przyszłam na plac Trafalgar, na którym znajduje się muzeum, aby po prostu zobaczyć obydwa miejsca. Dodam, że nazwa skweru nawiązuje do morskiej bitwy pod Trafalgarem, którą zwyciężyła marynarka wojenna Wielkiej Brytanii.

Londyn - co warto zobaczyć? The National Gallery

Londyn - co warto zobaczyć? Trafalgar Square

Pałac Buckingham

Londyńska rezydencja brytyjskich monarchów w stylu późno barokowym jest ponoć największym pałacem królewskim na świecie. To właśnie tam odbywają się uroczystości państwowe oraz oficjalne spotkania głów państw. Warto wspomnieć, że nieopodal pałacu znajduje się bardzo ładny park, w którym spotkamy m.in.: pelikany 🙂 .

Londyn - co warto zobaczyć? Buckingham Palace

Dzielnica Notting Hill

Cudowna, kolorowa dzielnica Londynu, która została rozsławiona dzięki komedii romantycznej o tym samym tytule, a także karnawałowi w stylu karaibskim odbywającym się co roku, w sierpniu.

Londyn - co warto zobaczyć? Notting Hill

Londyn - co warto zobaczyć? Notting Hill

Londyn - co warto zobaczyć? Notting Hill

Londyn - co warto zobaczyć? Notting Hill

Pub Churchill Arms

Ten nietuzinkowy lokal, ozdobiony kwiatami, znajduje się na dzielnicy Notting Hill.

Londyn - co warto zobaczyć? Churchill Arms

Piccadilly Circus

Londyńska wersja amerykańskiego Times Square. Piccadilly Circus znajduje się przy teatralno-rozrywkowym rewirze, w zachodnim Londynie.

Co zobaczyć w Londynie – nietypowe atrakcje turystyczne

Mural przy markecie Borough Market

W Londynie jest mnóstwo ciekawej sztuki ulicznej, jednak ze względu na ograniczony czas postanowiłam przyjść akurat w to miejsce. Dlaczego? Bo według mnie ten mural jest niezwykle uroczy 🙂 .

Garden Lodge – czyli ostatnia rezydencja Freddiego Mercury

W Londynie mieszkało (i wciąż mieszka) wiele znanych osobistości. Jedną z nich był m.in.: Freddie Mercury. Pod wpływem przeczytanej nie tak dawno temu książki “Freddie i ja” oraz obejrzanemu filmowi “Bohemian Rhapsody” postanowiłam udać się pod dom wokalisty Queen. Choć Garden Lodge nie jest muzeum, i w ogóle nie da się wejść na jego teren, to miło było zobaczyć miejsce, w którym mieszkała legenda muzyki.

Londyn - co warto zobaczyć? Garden Lodge

Cmentarz Highgate w Londynie

Nekropolia o wyjątkowym klimacie i historii. Cmentarz znajduje się na terenie rezerwatu przyrody, który pięknie wkomponowuje się w tamtejszy wiktoriański styl. Niewiele wzmianek znalazłam w języku polskim na temat tego cmentarza, co mnie dziwi. Bowiem uważam, że to miejsce zasługuje na znalezienie się w TOP atrakcjach Londynu. Na temat Highgate przeczytacie osobny artykuł.

Londyn - co warto zobaczyć? Cmentarz Highgate

Londyn na weekend – informacje praktyczne

  • Do Londynu wybrałam się w ostatni weekend stycznia
  • Leciałam liniami Ryanair z Łodzi
  • Z lotniska Londyn Stansted jechałam pociągiem do centrum miasta (bilety kupiłam przez internet)
  • Po Londynie poruszałam się metrem, korzystając z pożyczonej karty Oyster
  • Zakupy (ciuchy, kosmetyki) robiłam na Oxford Street
  • Pamiątki, które przywiozłam z Londynu to: herbatki, shortbready, magnesy, czekoladki Baileys, ręcznie malowane trampki.

Londyn – co warto zobaczyć? Podsumowanie

Muszę przyznać, że Londyn zrobił na mnie ogromne wrażenie pod względem wielkości, ilości atrakcji oraz tętniącego w nim życia. I choć 2 dni to bardzo mało czasu, aby poznać to miasto, to i tak mam mega satysfakcję, że dałam radę zwiedzić kilka ważnych dla mnie miejsc, a do tego zrobić zakupy 😀 . Co więcej, bardzo cieszę się, że odwiedziłam cmentarz Highgate, który według mnie jest dużo bardziej interesujący i wartościowy niż oklepane londyńskie atrakcje typu: London Eye, London Bridge czy Big Ben.

Summary
Article Name
Londyn na weekend - typowe i nietypowe atrakcje turystyczne
Description
Londyn - jak zorganizować wyjazd na weekendi co zobaczyć w stolicy Anglii. W poście podpowiadam popularne jak i unikatowe miejsca. Zapraszam!
Author

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *