Mikoszewo – spokojna miejscowość nad Morzem Bałtyckim

W tym roku, pierwszy raz od 5 lat, spędziłam krótki urlop w Polsce, nad naszym morzem Bałtyckim. Na miejsce wypoczynku wybrałam spokojną miejscowość Mikoszewo, która znajduje się u ujścia rzeki Wisły do morza, w obrębie Żuław Wiślanych.

Mewa łacha

Mikoszewo – hotel Barcelona

Zatrzymałam się w hotelu Barcelona, położonego 2 km od morza w linii prostej (ok. 15 minut drogi przez las). Na terenie obiektu działa restauracja, a poza tym sezonowo można korzystać tam z bani.

Mikoszewo plaża

Brzeg w Mikoszewie jest dość szeroki i ładny (jasny piasek). Co więcej, występują na nim bursztyny. Mnie to miejsce przypadło do gustu przede wszystkim dlatego, że kiedy tam przebywałam (schyłek sierpnia), to plaża była niemalże pusta. Było bardzo mało turystów. Dzięki temu w ciszy i w spokoju mogłam cieszyć się przebywaniem nad samym morzem.

Mikoszewo plaża

Atrakcje w Mikoszewie i okolicy

Oprócz wspomnianej powyżej plaży, do atrakcji Mikoszewa należą:

  • Prom przez Wisłę
  • Żuławska Kolej Dojazdowa
  • Rezerwat Mewia Łacha
  • Park Krajobrazowy Mierzeja Wiślana

Natomiast jeśli chodzi o okoliczne atrakcje, to polecam wybrać się do następujących miejscowości:

Żuławki

Żuławki dom podcieniowy

Żuławki dom podcieniowy

Żuławki dom podcieniowy

Żuławki dom podcieniowy

Żuławki dom podcieniowy

Jantar

Jantar plaża

Krynica Morska

Krynica Morska

Sztutowo

Piaski (granica Polski z Rosją)

Piaski plaża

Piaski plaża

Piaski plaża

Mikoszewo – gdzie zjeść

Według mnie, w samym Mikoszewie nie ma restauracji godnej polecenia. Dlatego jeśli chcecie dobrze zjeść, to jedźcie do Jantaru, do G30 obiady domowe. Jest tam smacznie i tanio.

Jantar restauracja G30

Z kolei na deser polecam wybrać się do Krynicy Morskiej, do Koniec Świata Cafe. Mają tam takie desery, że na pewno nie pożałujecie takiej wycieczki!

Krynica Morska Koniec Świata Cafe

Krynica Morska Koniec Świata Cafe

Moja opinia o Mikoszewie

Mikoszewo to miejscowość, w której nie ma nic, i absolutnie nie ma nic w tym złego. Jest to odpowiednie miejsce dla osób, które szukają ciszy i spokoju, z dala od zgiełku wielkich i gwarnych miejscowości nadmorskich. W Mikoszewie nie ma naszpikowanych straganami uliczek, dyskotek ani żadnych innych przybytków radości turystów. To po prostu kameralna miejscowość, w której naprawdę można odpocząć, a przy okazji nazbierać bursztynów.

One Comment

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *