Ogród Keukenhof w Holandii – kolorowy zawrót głowy

Zapraszam Was na fotorelację z ogrodu Keukenhof w Holandii, w którym byłam na początku maja razem z biurem Fanclub. Uprzedza, że będzie bardzo dużo zdjęć i będzie bardzo kolorowo 😉 . Zapraszam!

Ogród Keukenhof

Ogród Keukenhof to jedna z największych wiosennych atrakcji w Holandii. Muszę przyznać, że miałam ogromne szczęście, ponieważ pogoda dopisywała podczas pobytu w ogrodzie. Otóż było słonecznie, niemal bezchmurnie, a temperatura sięgała 30 C! Do tego cudnego miejsca zajechałam wczesnym rankiem, po całonocnej podróży autokarem. Mimo zaspania i lekkiego zmęczenie, kolory, które ujrzałam tuż po przekroczeniu bramy Keukenhof skutecznie mnie rozbudziły! Po prostu byłam zachwycona i oczarowana. Zobaczcie sami:

Oprócz tulipanów można zobaczyć tam inne gatunki kwiatów, chociażby takie jak hiacynty czy krokusy. Każdego roku w ogrodzie wybierany jest temat przewodni dla ogrodów. W tym był to Gouden Eewn, czyli Złoty Wiek.

W ogrodzie spędziłam około 3 h. Naprawdę było dużo do zobaczenia, wszak teren ten zajmuje 32 hektary !

Niegdyś teren, na którym obecnie mieści się ogród, stanowił część posiadłości holenderskiej księżnej Jakoby z Bawarii. To właśnie tutaj kobieta polowała oraz zbierała zioła wykorzystywane do zamkowej kuchni. Stąd też wzięła się nazwa tego kwiatowego raju, bowiem Keukenhof znaczy ogród kuchenny.

To była cudowna wycieczka. Każdemu, kto będzie w Holandii w okresie wiosennym, polecam zobaczyć ten ogród. Oby Wam się poszczęściło z pogodą, bo w Kraju Tulipanów raczej ciężko o tak wspaniałą aurę, jaką ja miałam 😉

Informacje praktyczne

Według zaleceń ogród Keukenhof najlepiej odwiedzić w drugiej połowie kwietnia lub na początku maja (tak jak ja to zrobiłam), choć to nie jest regułą, bowiem wszystko zależy od pogody i temperatur. Wszakże to one mają wpływ na kwitnięcie roślin. Poza tym, aby uniknąć tłumów, obsługa poleca odwiedzenie ogrodu wcześnie rano lub po godzinie 16.00. Jednakże nie jest to regułą, bo ja przyjechałam do Keukenhof ok. godziny 8:00 i wtedy było już dużo turystów.

Więcej szczegółowych informacji znajdziecie na stronie Keukenhof Holland.

Prosto z ogrodu Keukenhof pojechałam do Amsterdamu… I o tym będzie kolejny post 😉

Jeden komentarz do “Ogród Keukenhof w Holandii – kolorowy zawrót głowy”

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.