Paryż – co zobaczyć w stolicy Francji

Stolicę Francji albo się lubi albo nienawidzi, a ja zdecydowanie jestem w tej pierwszej grupie ludzi. W związku z tym zapraszam Was na notatkę dedykowaną tej francuskiej aglomeracji, czyli Paryż – zwiedzanie i atrakcje turystyczne.

Paryż zabytki – czyli co zobaczyć w stolicy Francji

Paryż nocą – Wieża Eiffla

Paryż nocą - Wieża Eiffla

Paryż nocą - Wieża Eiffla

Paryż nocą - Wieża Eiffla

Paryż nocą - Wieża Eiffla

Paryż nocą - Wieża Eiffla

Luwr, nie tylko z zewnątrz

Muszę przyznać, że jeśli chodzi o kolejki do największych atrakcji Paryża, to miałam ogromne szczęście, bo turystów nie było dużo, więc tym samym długo czekać nie musiałam 😉 Swoje kroki powiodłam najpierw do Luwru. Oczywiście całego muzeum nie zwiedziłam, ponieważ byłoby to zbyt czasochłonne… Wcześniej przygotowałam listę wybranych punktów, dzięki czemu zwiedzanie poszło szybko.

Nike Luwr Paryż

Mona Lisa Luwr Paryż

Wenus z Milo Luwr Paryż

Luwr Paryż

Luwr Paryż

Luwr wygląda niesamowicie także nocą.

Luwr Paryż

Legendarne Notre Dame

Jeśli zobaczyć Paryż z góry, za dnia, to polecam wejść na wieżę Notre Dame. Sama katedra jest również warta uwagi-przepiękne wnętrze, cudowne witraże. Prawdziwy majstersztyk !

Notre Dame Paryż

Notre Dame Paryż

Notre Dame Paryż

Notre Dame Paryż

Malownicze Montmarte

Artystyczna dzielnica usiana malarzami, rzeźbiarzami oraz muzykami. Prawdziwa gratka dla fanów rękodzieła. Montmarte to również dobry punkt widokowy, zwłaszcza z miejsca gdzie stoi przepiękne Sacre Coeur.

Montmarte Paryż

Chwila zadumy na Pere Lachaise

Miejsce spoczynku wielu sław, m.in.: Jima Morrisona, Fryderyka Chopina i Edith Piaf. Jeden z niewielu cmentarzy, który wzbudza niemy zachwyt, pomimo swojego smutnego przeznaczenia.

Pere Lachaise Paryż

Pere Lachaise Paryż Chopin

Pere Lachaise Paryż Jim Morisson

Pachnące wszędobylskim seksem Moulin Rouge

Moulin Rouge to jeden z największych kabaretów położony w dzielnicy czerwonych latarni. Dziś spotkać tu można wiele sex shopów oferujących ubrania oraz gadżety erotyczne.

Spacer i lunch nad Sekwaną

Warto zatrzymać się, by popatrzeć na to, co znajduje się dookoła. Woda najlepiej mnie relaksuje, dlatego nad Sekwaną zrobiłam postój na lunch. Fajnie było popatrzeć z tej perspektywy na pulsujący życiem Paryż…

I to tyle jeśli chodzi o polecane przeze mnie miejsca w Paryżu 🙂

Jeden komentarz do “Paryż – co zobaczyć w stolicy Francji”

  1. Paulina

    Byłam w Paryżu przed pandemią, na wycieczce City Break z https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.itaka.itaka i powiem szczerze, że jest to miasto tak magiczne, że stworzenie listy wszystkich, najważniejszych zabytków i najpiękniejszych miejsc jest niemalże niemożliwe. Każda uliczka ma swój urok, każda dzielnica jest inna, ludzie zdumiewają, kuchnia jest znakomita. Chyba nadal największe wrażenie wywarł na mnie Luwr. Sztuka przez duże „S” jest tam na wyciagnięcie ręki, dosłownie wzrusza. Chętnie bym wróciła i jeszcze raz, na spokojnie wszystko obejrzała, bo w mojej ocenie w Luwrze spokojnie można spędzić cały dzień.

    Odpowiedz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.