Plaże na Curacao

Chciałabym zaprezentować Wam plaże na Curacao, które miałam okazję odwiedzić. Jest ich całkiem sporo, zatem podzieliłam je na: płatne, bezpłatne oraz inne (czyli takie co można, ale nie trzeba zobaczyć). Co więcej, podpowiem Wam także jak uniknąć płacenia za wstęp oraz co warto ze sobą zabrać wybierając się nad karaibskie morze w tamtych rejonach.

Plaże na Curacao – płatne

PLAYA CAS ABOU

Piękny brzeg otoczony wysokimi klifami.

Wstęp: 6$/samochód

Czynne: 08:00 – 18.00

PLAYA PORTO MARI

Plaża, która słynie z przebywających na niej świnek.

Wstęp: 3$

Czynne: 09.30 – 18.30

  • Świnki można karmić i dotykać, ale trzeba uważać, bo mogą się zdenerwować

PLAYA BLUE BAY

Ekskluzywna plaża dla turystów.

Wstęp: 8$

Czynna: brak informacji

  • Aby wjechać na teren, na którym znajduje się Blue Bay, trzeba przekroczyć bramę, przed którą spisują z prawa jazdy

PLAYA KLEIN CURACAO

Niebiańska plaża – to pierwsza myśl, która przyszła mi do głowy po dotarciu na wysepkę. Najcudowniejsze miejsce w tamtych rejonach, a rejs na Klein Curacao jest warty grzechu. Polecam wszystkim!

Plaże na Curacao – bezpłatny wstęp

KOKOMO BEACH

Plaża słynąca z huśtawki ulokowanej w wodzie. Sceneria piękna, wręcz romantyczna, zwłaszcza kiedy zachodzi słońce. Aż grzech nie pohuśtać się w takich okolicznościach, nie mówiąc już o zrobieniu pamiątkowego zdjęcia! Jednak rzeczywistość nie jest już taka lukrowa. Otóż ciężko usiąść na huśtawce (jeszcze gorzej stanąć), ponieważ siedzenie jest bardzo śliskie i niestabilne.

Czynna: 09.00 – 18.30

PLAYA LAGUN

Plaża znajduje się tuż przy ośrodku, w którym przebywałam podczas mojego urlopu na Curacao. Nie ma żadnych ograniczeń czasowych, jeśli chodzi o korzystanie z niej. Bardzo dobre miejsce do snurkowania. Co więcej, można tam zobaczyć koniki morskie!

Czynna: całą dobę

MAMBO BEACH

Jedna z najbardziej obleganych turystycznie plaż, tuż przy której znajdują się liczne hotele, restauracje i kluby. Zdecydowanie nie moje klimaty.

Czynna: brak informacji

PLAYA ST.CRUZ

Szeroka, piaszczysta plaża, przy której znajduje się przystań kapitana Goodlife. To właśnie u niego możecie wykupić rejs bądź wypożyczyć kajak, aby dostać się do Blue Room, czyli podwodnej jaskini.

Czynna: brak informacji

PLAYA DAAI BOOI BAAI

Położona między skalistymi klifami, wokół dziewiczej przyrody.

Czynna: całą dobę

PLAYA GRANDI

Mała, ale za to najdziksza i najpiękniejsza plaża ze wszystkich, które odwiedziłam na Curacao. Ma w sobie coś nieokiełznanego i z pewnością nie jest miejscem do pływania, ze względu na silne prądy oraz szorstkie skały.

Czynna: całą dobę

PLAYA KENEPA GRANDI

Bardzo piękna plaża, o niezwykłych kolorach wody. Doskonałe miejsce na skakanie do wody z klifów (nie są wysokie) oraz snurkowania.

Czynna: całą dobę

PLAYA KENEPA CHIKI

Dzika plaża, na której nie ma żadnych udogodnień (restauracji, pubów itd.). Co więcej, przebywa tu sporo miejscowej ludności.

Czynna: całą dobę

PLAYA JEREMI

Wąska, aczkolwiek malownicza i dzika zatoczka, której urok uwydatnia się o zachodzie słońca.

Czynna: całą dobę

Inne plaże na Curacao

PLAYA PISCADOA

Plaża ta słynie, z pływających w jej wodach, żółwi. Okropnie zaniedbane i brudne miejsce, w którym z pewnością nie zaznamy żadnych egzotycznych klimatów. Wstęp co prawda bezpłatny, niemniej nie polecam.

PLAYA LARGA

Jeśli planujecie się tam wybrać, to koniecznie dobrym autem, ponieważ droga jest wyboista i pełna kamieni. Ja niestety zawróciłam w połowie drogi.

PLAYA KALKI

Wąska, szara i bez klimatycznych widoków.

WSKAZÓWKI:

– jeśli chcecie uniknąć płacenia za wstęp na plaże, to wybierajcie się na nie późnym popołudniem (np. około 16.00)

– koniecznie nasmarujcie się mocnym filtrem i noście nakrycie głowy, ponieważ słońce bardzo mocno grzeje, a na większości plaż nie ma gdzie się schować (no chyba, że wykupicie sobie parasol)

– pamiętajcie o nawodnieniu organizmu- polecam zainwestować w butelkę z filtrem. Nie dość, że zaoszczędzicie kasę, to na dodatek będziecie Eko

– polecam zakupić sprzęt do snurkowania i zabrać go ze sobą na Curacao, ponieważ podwodny świat jest niezwykle spektakularny oraz wyjątkowy

– tubylcy najczęściej korzystają z uroków plaży w niedziele

To na tyle. Koniecznie dajcie znać, która z powyższych plaż zrobiła na Was wrażenie. Pozdrawiam!

Jeśli spodobał Ci się mój post i chcesz mnie docenić, to zostaw komentarz lub polub mój profil na Facebooku i/lub na Instagramie. Dziękuję ❤️

Więcej ciekawych artykułów o Curacao znajdziesz tu.

Komentarze do “Plaże na Curacao”

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.