Najpiękniejsze plaże na Kubie – 5 rajskich wybrzeży wyspy

Podczas mojej podróży po zachodniej części Kuby, oprócz miast, odwiedzałam także plaże. Co prawda, nie jestem zbytnią entuzjastką leżenia plackiem, natomiast nie mogłabym odpuścić sobie zobaczenia wybrzeży wyspy, o których tak dużo się pisze i mówi. W związku z tym zapraszam Was na plaże na Kubie, które miałam przyjemność zobaczyć 🙂 !

Plaże na Kubie

Plaże na Kubie – rejon Valle de Viñales

Cayo Jutias

Pierwszą plażą, którą odwiedziłam na Kubie, była rzeczona Cayo Jutias. Wybrałam się na nią w ramach zorganizowanej wycieczki, załatwionej przez właścicielkę domu, który wynajmowałam w Viñales. Dojazd na Cayo Jutias trwał ok. 2 h i wiódł przez bardzo dziurawą drogę. Zwłaszcza ostatni odcinek, prowadzący wzdłuż plaży, był bardzo wyboisty i wytrząsł nas wszystkich po maksie. Miejsce, w które dotarliśmy było dość kameralne- kilka knajp, niewielu turystów na leżakach i dość ładne wybrzeże, jednak ja miałam ochotę na jakąś dziką plażę, gdzie znalazłabym trochę prywatności. Zatem udaliśmy się z kompanami podróży na lewo od barów i po 20 minutowym spacerze znaleźliśmy odpowiedni dla nas zakątek.

To, co wyróżnia Cayo Jutias to charakterystyczne drzewa/gałęzie/badyle wystające z wody, piękny jasny piasek oraz ładny kolor wody. Podobno można tam także zobaczyć rozgwiazdy Wybierając się na tę plażę warto spryskać się środkiem na komary, ponieważ teren sprzyja ich obecności i lęgom.

Plaże na Kubie. Cayo Jutias

Plaże na Kubie. Cayo Jutias

Plaże na Kubie. Cayo Jutias

Plaże na Kubie – rejon Sancti Spiritus

Playa La Boca

Plaża La Boca znajduje się przy domku, w którym nocowałam przebywając w prowincji Sancti Spiritus. To miejsce jest dość mocno oblegane przez Kubańczyków. W sumie nic dziwnego, ponieważ zachody słońca w tamtym miejscu są naprawdę piękne. Jeśli zaś chodzi o plażę, to nie jest ona zbyt spektakularna i raczej nie zobaczymy niesamowitych barw wody.

Plaże na Kubie. Playa La Boca

Plaże na Kubie. Playa La Boca

Playa Ancón

To wybrzeże jest typowo turystycznym miejscem, ze względu na pobliski hotel. Na plaży uświadczymy różnych ofert, np.: snurkowanie, nurkowanie, wynajem rowerków wodnych itd. W każdym razie, Playa Ancón jest bardzo ładna i warto ją odwiedzić. Ja dojechałam na nią rowerem (5CUC/os) z La Boca, który zostawiłam na parkingu (1CUC/os).

Plaże na Kubie. Playa Ancon

Plaże na Kubie. Playa Ancon

Plaże na Kubie. Playa Ancon

Playa Maria Aguilar

W drodze do Playa Ancón możecie minąć kilka malutkich plaż, z czego najładniejszą oraz najdzikszą z nich jest Playa Maria Aguilar. Bardzo ją polecam, ponieważ tuż przy brzegu występują rafy koralowe i pływa tam mnóstwo kolorowych rybek. Co więcej, nie ma tam leżaków, tylko parasole, a zamówienia na drinki zbiera chłopak, który spaceruje po plaży.

Plaże na Kubie. Playa Maria Aguilar

Plaże na Kubie. Playa Maria Aguilar

Plaże na Kubie. Playa Maria Aguilar

Plaże na Kubie – wybrzeże Varadero

Przyznam, że dość sceptycznie zapatrywałam się na spędzenie ostatnich dwóch dni w kurorcie Varadero, gdzie miałam odpocząć leżąc na plaży. W szczególności odstraszały mnie informacje, że to najbardziej oblegane wybrzeże na Kubie. Cóż, nic dziwnego, bo jak się okazało, to była najpiękniejsza plaża ze wszystkich, które widziałam na wyspie! Przede wszystkim urzekły mnie niesamowite barwy morza, od których nie mogłam oderwać wzroku, a także spektakularne zachody słońca. Coś niesamowitego!

Plaże na Kubie. Varadero

Plaże na Kubie. Varadero

Plaże na Kubie. Varadero

I na koniec dodam, że plaże na Kubie oczarowały mnie najbardziej spośród wszystkich, które widziałam do tej pory. Przez to nabrałam jeszcze większej ochoty na eksplorowanie rejonu Karaibów.

Jeśli spodobał Ci się mój post i chcesz mnie docenić, to zostaw komentarz lub polub mój profil na Facebooku i/lub na Instagramie. Dziękuję ❤️

Więcej ciekawych postów o Kubie znajdziesz tu.

Komentarze do “Najpiękniejsze plaże na Kubie – 5 rajskich wybrzeży wyspy”

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.