Antwerpia: Atrakcje, które Musisz Zobaczyć

  • April 6, 2024, 7:15 p.m.


Antwerpia, znana jako diamentowa stolica świata, oferuje szeroki wachlarz atrakcji, które przyciągają turystów z całego świata. Jednym z najbardziej znanych miejsc w Antwerpii jest antwerpia atrakcje Muzeum Plantin-Moretus, unikalne na skalę światową. Muzeum to, wpisane na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, jest jedynym zachowanym drukarnią z czasów Renesansu i wczesnego Baroku, gdzie mogą Państwo zobaczyć oryginalne prasy drukarskie, które datują się aż na początek XVI wieku. Historia drukarstwa i kultura piśmiennictwa są tutaj eksponowane na tle bogato zdobionych sal i pokoi, co daje wgląd w życie rodziny Plantin-Moretus, która odegrała kluczową rolę w rozwoju drukarstwa w Europie.


Bazując dalej na kulturalnym dziedzictwie, Antwerpia jest także domem dla znakomitego Muzeum Sztuk Pięknych, które przechowuje niezwykłe kolekcje dzieł od XIV do XX wieku, w tym dzieła Rubensa, Van Dycka, oraz wielu innych flamandzkich mistrzów. Dla miłośników sztuki nowoczesnej i współczesnej, kolekcja muzeum M HKA oferuje fascynujące dzieła sztuki współczesnej, które z pewnością wywołają refleksję. Odważne ekspozycje, często angażujące istotnie społeczne i polityczne tematy, czynią z M HKA jednym z najbardziej dynamicznych miejsc kultury w Antwerpii.


Jeśli chodzi o architekturę, to antwerpia atrakcje miasto zdecydowanie nie zawodzi. Katedra Najświętszej Marii Panny, największa gotycka budowla w Belgii, jest majestatycznym przykładem gotyckiej architektury, który dominuje nad panoramą miasta. Wewnątrz, katedra przechowuje kilka kluczowych dzieł Rubensa, co czyni ją równie ważnym miejscem dla miłośników sztuki, jak i architektury. Inny wybitny przykład to domy Gildii wokół Grote Markt, pięknie odrestaurowane i świadczące o bogatej historii handlowej miasta. Grote Markt, z jego barokowym ratuszem i przestrzenią otwartą, służy jako miejsce publicznych zgromadzeń i festiwali, dodając do urbanyzacji miasta wielokulturowy dotyk i dynamizm.

Źródło: Voyaga - podróże