Wycieczki z Kopenhagi

  • July 8, 2024, 2:29 p.m.
Wycieczki z Kopenhagi to wspaniały sposób na odkrycie uroków Danii w zaledwie jeden dzień. Choć stolica Danii jest pełna atrakcji, to okolice Kopenhagi skrywają równie wiele niezwykłych miejsc, które warto odwiedzić. Na początek, warto zwrócić uwagę na Zamek Kronborg, znanego też jako Zamek Hamleta, położonego w Helsingør. Znajduje się on około 45 kilometrów na północ od Kopenhagi, a dotarcie tam jest stosunkowo łatwe dzięki regularnym połączeniom kolejowym, które trwają około 45 minut. Zamek Kronborg, wpisany na listę UNESCO, to miejsce pełne historii i kultury, idealne nie tylko dla pasjonatów literatury, ale również dla rodzin z dziećmi. Nie zapomnij zobaczyć sali balowej oraz katakumb, które skrywają różne tajemnice.
Kierując się na zachód od Kopenhagi, można dotrzeć do jednego z najpiękniejszych zamków w Danii – Frederiksborg. Znajduje się on w Hillerød, około 40 km od stolicy. Podróż pociągiem z Kopenhagi zajmie około 40 minut, co czyni go doskonałym miejscem na jednodniową wycieczkę. Zamek Frederiksborg, będący renesansowym arcydziełem, otoczony jest pięknymi ogrodami barokowymi i posiada imponującą kolekcję dzieł sztuki, które można podziwiać w Muzeum Narodowym Historii. Jest to miejsce niezwykle urokliwe i spokojne, świetne zarówno dla rodzin z dziećmi, jak i podróżujących solo, dzięki możliwości spędzenia czasu w otoczeniu natury oraz zwiedzania bogatych wnętrz zamku.
Nie można zapomnieć o malowniczej miejscowości Rungsted, która jest idealnym celem na relaksujący dzień poza miastem. To tu znajduje się Rungstedlund, dom i muzeum znanej pisarki Karen Blixen, autorki takich dzieł jak "Pożegnanie z Afryką". Miejsce to leży około 30 km na północ od Kopenhagi, a podróż pociągiem trwa około pół godziny. To świetne miejsce dla miłośników literatury, ale także dla rodzin z dziećmi, gdyż otoczone jest pięknym ogrodem i lasem, gdzie można się zrelaksować i pospacerować.
Dla tych, którzy pragną oderwać się od zgiełku miasta i zanurzyć się w przyrodzie, Park Narodowy Mols Bjerge jest niewątpliwie miejscem wartym odwiedzenia. Choć znajduje się nieco dalej od Kopenhagi, bo około 150 km, to w 2 godziny można dojechać tam koleją lub samochodem. Jest to rozległy obszar chroniony, który oferuje wspaniałe widoki na krajobraz pagórkowaty i wybrzeże, a także mnóstwo różnych szlaków turystycznych. To miejsce szczególnie polecane dla miłośników przyrody i aktywnego wypoczynku, choć rodziny z dziećmi również znajdą tu wiele atrakcji, takich jak pikniki lub obserwacja dzikiej fauny i flory.
Jeśli interesują Cię wycieczki z Kopenhagi, nie zapomnij też o małym, urokliwym miasteczku Roskilde, które było dawną stolicą Danii. Oddalone o zaledwie 35 km na zachód od Kopenhagi, można tam dojechać koleją w około 30 minut. Roskilde to miejsce pełne historycznych atrakcji, takich jak Katedra w Roskilde, wpisana na listę UNESCO, gdzie pochowani są duńscy monarchowie. Można tu również zwiedzić ciekawie urządzone Muzeum Statków Wikingów, które z pewnością zainteresuje zarówno dorosłych, jak i dzieci. Roskilde to miejsce, które warto odwiedzić, aby poznać bogatą historię Danii i kulturowe dziedzictwo tego regionu.
Wyruszając na wycieczki z Kopenhagi, z pewnością odkryjesz wiele interesujących miejsc, które pokażą Ci Danię w zupełnie nowym świetle. Każda z tych jednodniowych wycieczek oferuje coś unikalnego, od historycznych zamków i muzeów, po malownicze parki narodowe i małe, urokliwe miasteczka, pozwalając na pełne doświadczenie różnorodności tego skandynawskiego kraju.
Źródło: Voyaga - podróże