Zamek Bolków – informacje i zwiedzanie

Zamek Bolków kojarzy mi się przede wszystkim z imprezą Castle Party (największym festiwalem muzyki gotyckiej w Europie). Niestety, jeszcze nie miałam okazji na niej być, choć jest na liście moich marzeń! Przebywając na Dolnym Śląsku postanowiłam zajrzeć na zamek Bolków, aby zobaczyć jak wygląda poza sezonem. Zapraszam na artykuł!

Zamek Bolków – warownia na Zamkowym Wzgórzu

Obiekt znajduje się na Zamkowym Wzgórzu w miejscowości Bolków, na Dolnym Śląsku.

Zamek Bolków - informacje

Zamek Bolków - informacje

Zamek Bolków - informacje

Historia zamku w Bolkowie

Zamek Bolków powstał w połowie XIII wieku z rozkazu księcia Bolesława II Łysego, znanego również jako Rogatkę- pseudonim nadany ze względu na „rogaty” charakter właściciela. Po śmierci księcia, budową zamku zajął się Bolek I Surowy i to właśnie za jego czasów powstała charakterystyczna wieża wyróżniająca ten obiekt. Ma ona 25 m oraz klinowy kształt.

Na wieżę prowadzą kręte schody ulokowane w wąskim korytarzu. Warto wejść na górę chociażby po to, aby zobaczyć wygląd zamku z wysokości, a także panoramę Bolkowa.

Zamek Bolków - informacje

Miejscowe legendy mówią o tunelu łączącym zamek Bolków z zamkiem Świny. Pojawiały się także historie o bursztynowej komnacie pozostawionej przez cystersów. Natomiast faktem jest, że twierdza jest siedzibą bractwa rycerskiego, które zajmuje się organizowaniem wszelakich imprez na zamku.

Zamek Bolków - informacje

Zamek Bolków - informacje

Zamek Bolków – informacje praktyczne

Parking znajduje się u podnóża twierdzy i jest płatny. Wejście na zamek również jest płatne. Cennik oraz godziny otwarcia znajdziecie tu.

Zamek Bolków - informacje

Warto zwrócić uwagę, że z Zamku Bolków widać Zamek Świny. Poza tym, jeśli będziecie w okolicy, to również koniecznie go odwiedźcie!

Zamek Bolków – informacje oraz zwiedzanie – podsumowanie

Jeden komentarz do “Zamek Bolków – informacje i zwiedzanie”

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.